3. Отново мадридчани разбиха на пух и прах последните надежди на Барса този сезон (ВИДЕО)

Хетафе измъкна 2:2 на "Ноу Камп" и вече само чудо може да направи Барселона шампион

И последните надежди на Барселона да завърши сезона с трофей се изпариха, след като борещия се за оцеляване Хетафе измъкна 2:2 при визитата си на „Ноу Камп” в 36-ия кръг на Ла Лига. Меси и Санчес на два пъти извеждаха каталунците напред, но Лафита с две попадения донесе точка на тима от мадридското предградие.

Барселона има само два мача до края на сезона и изостава на 3 точки (85) зад лидера Атлетико Мадрид (88). Реал Мадрид е трети с 82 и два мача по-малко от отбора на Херардо Мартино.

Каталунците не играеха с особен живец и в началните минути се задоволяваха с безкрайни пасове в центъра, които не носеха опасност за гостите.

Статуквото бе нарушено точно в средата на първото полувреме. Перфектен извеждащ пас намери Дани Алвеш вдясно, бразилецът пусна в наказателното поле и Лионел Меси заби под гредата за 1:0 с 28-ия си гол за сезона в Примера и негов пети срещу Хетафе само за 2014-а.

Педро пропусна да удвои и вратарят Жулио Сезар изби удара му, а Сарабия стреля над целта пред вратата на домакините.

Хетафе изравни в 37-ата минута след странен спор между главния и страничния рефер. Сарабия центрира от пряк свободен удар и Лафита прати в мрежата. Асистентът на главния съдия видя нарушение и развя флага, но Жозе Тейшейра прецени, че всичко е наред и отмени решението на помощника си и зачете попадението – 1:1.

Втората част започна с натиск на „блаугранас”. Иниеста стреля слабо с глава и Сезар спаси, а после отрази и воле на Меси след лошо изчистване на защитата. Педро центрира за Меси и този път напречната греда помогна на Хетафе.

Меси матира защитата, подаде на Педро, който му върна, аржентинецът пак направи финт, но завършващият удар му изневери.

И точно както преди почивката, и през втората част Барса поведе точно в средата на полувремето. Алексис направи грешка и неговият съименник Алексис Санчес се възползва, за да направи 2:1.

Алвеш направи пропуск с глава след отлично центриране на Меси, а самият Меси отново видя как Жулио Сезар прави спасяване след негов шут.

Пинто показа, че заслужава своето място в Барселона 11 минути преди края, когато Сарабия имаше цялата врата пред себе си, за да вкара от воле, но би в средата и Пинто отрази.

Но в добавеното време на мача Хетафе уби и последните надежди за титла на Барса. Хайме Гавилан центрира наглед безопасно, но Лафита се втурна към високата топка и намери долния ъгъл за 2:2 във втората минута на продължението.

Така отново отбор от Мадрид се оказа черна котка за Барселона. Атлетико Мадрид отстрани каталунците в Шампионска лига, сега Хетафе спря мечтите за титла, а Реал Мадирд спечели финала за Купата на краля.

Точката е много важна за Хетафе в битката за оцеляване. Отборът на Козмин Контра има 3 точки аванс пред зоната на изпадащите и с 36 заема 16-а позиция. Надолу са Осасуна (35), Алмерия (33) и Валядолид (32), но Осасуна и Алмерия имат мач по-малко, а Валядолид – два по-малко. Бетис вече изпадна.