3. Отново на върха! Ливърпул не допусна изненада и разгроми Хъдърсфийлд (ВИДЕО)

Отново на върха! Ливърпул не допусна изненада и разгроми Хъдърсфийлд (ВИДЕО)

Мърсисайдци вкараха пет безответни гола на изпадналия в Чемпиъншип тим

Ливърпул прегази изпадналия Хъдърсфийлд с 5:0 на старта на 36-ия кръг във Висшата лига. Мърсисайдци изпревариха по точки  Манчестър Сити и вече са водач в класирането във Висшата лига. Феновете на тима воден от Юрген Клош станаха свидетели на нова голеада на "Анфийлд", която започна с попадение в 15-ата секунда - най-бързия гол на Ливърпул в история на Премиършип, а негов автор бе Наби Кейта. Последваха попадения на Мане и Салах, които след почивката вкараха по още един. След поредния си успех Ливърпул се изкачи на върха в Англия с 91 точки. Манчестър Сити е с 89, но е с мач по-малко, "гражданите" играят с Бърнли в неделя от 16:05 часа.

Двубоят започна по най-добрия начин за мърсисайдци, които получиха подарък още в първите секунди на срещата и се възползваха по най-добрия начин. Грешка при изнасянето на топката от страна на гостите доведе до пас на Салах към Кейта, който с точен изстрел към далечния ъгъл откри резултата в 15-ата секунда на мача. Това е и най-бързият гол за Ливърпул в историята на тима във Висшата лига.

Минута по-късно Салах отправи силен изстрел, който вратарят на Хъдърсфийлд парира.

Гостите можеха да изравнят в третата минута с голяма доза късмет, след като удар на Станкович бе отклонен от бранител и топката мина близо до дясната сглобка на вратата.

Ливърпул диктуваше темпото на игра и пресираше здраво своя съперник, а в 17-ата Ван Дайк можеше да порази Хъдърсфийлд за втори път, но ударът му с глава не намери целта.

В 23-ата минута домакините направиха дълго разиграване в центъра, Ван Дайк започна атака през центъра, след което комбинира с ХРобъртсън наляво, той веднага центрира в наказателното поле, където Мане засече с глава за 2:0.

В добавеното време и Мохамед Салах записа името си сред голмайсторите, след като бе изведен в предни позиции от Трент Александър-Арнолд и с прецизен прехвърлящ удар покачи на 3:0.

Рециталът на Ливърпул продължи и след почивката, като домакините добавиха още два гола към резултата.

В 49-ата минута Мане получи шанс да отбележи за втори път, прехвърли вратаря, но не намери очертанието на вратата.

В 52-ата късметът покри домакините, след като при рикошет топката се насочи към Грант, но той не успя да стигне до кълбото и да отклони към вратата. Две по-късно  Стъридж вкара нов гол за Ливърпул, който обаче беше отменен заради засада.

В 66-ата Мане отбеляза втория си гол след перфектна асистенция на Хендерсън. В 78-ата можеше да стигне до хеттрик, но гредата спаси гостите.

Салах се разписа за втори път в 83-ата, след нова асистенция на Робъртсън, оформяйки крайното 5:0.