3. Пак шоу и разочарование за Борусия (Д) при 1:1 с Хановер

Пак шоу и разочарование за Борусия (Д) при 1:1 с Хановер

Борусия (Д) изпусна нови две точки при визитата на Хановер след страхотен мач с куп пропуски

Хановер 96 открадна точка от шампиона Борусия (Дортмунд) след 1:1 на „AWD Арена” в седмия кръг. Хановер изкопчи ремито след късен гол на Маме Диуф. Борусия няма победа като гост в Бундеслигата този сезон и след 4 мача навън има три равни и загуба.

Хановер показа, че е силен домакин и не допусна поражение, въпреки че отборът на Юрген Клоп изигра тактически много правилно мача.

Срещата започна равностойно, но шампионите стояха по-добре на терена пред 49 000 зрители по трибуните. Мачът много напомни на този през седмицата, когато Борусия надигра Манчестър Сити, но в крайна сметка взе само точка.

Две добри намеси на Суботич спряха най-опасните атаки на домакините в първите минути, а Дортмунд поведе в 26-ата минута с гол на Левандовски.

Пишчек се измъкна от засадата по десния фланг и пусна чудесен пас за своя сънародник пред вратата, където Левандовски завърши полската атака за 0:1 с втория си гол в Бундеслигата този сезон.

Блажчиковски едва не удвои в 28-ата, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата.

Хановер проклинаше своя малшанс в 32-ата минута, когато Ян Шлаудраф стреля в близкия ъгъл, Вайденфелер спаси отлично, но топката се разходи по голлинията и Суботич изчисти точно преди добавката.

След почиката Пишчек нацели страничния стъбл  с плътен удар отдясно. Секунди по-късно Гьотце бе изведен сам срещу вратаря, заобиколи го с топка в крака, но се спъна и не можа да стреля на празна врата.

Шлаудраф опита пас, а Пишчек едва не си вкара автогол, защото Вайденфелер изчисти с пръсти.

Маме Диуф от три мера на празна врата не можа да вкара в 78-ата минута и не можеше да повярва, че не се е разписал.

Диуф се реваншира в 86-ата минута. Я Конан опита акробатичен удар, но се получи пас, Диуф от въздуха повече по инстинкт се завъртя и прати покрай Вайденфелер ниско за 1:1.

До края и двата отбора можеха да спечелят, но Хущи стреля право в тялото на вратаря, а Марко Ройс позволи на хаги да му изчисти в последния момент и двата отбора взеха само по една точка.

В последната среща от кръга Щутгарт и Байер Леверкузен направиха 2:2 след много обрати пред 47 000 на „Мерцедес Бенц Арена”.

Белараби пусна за Кислинг и таранът изведе „аспирините” напред в 13-ата минута.

Симон Ролфес направи дузпа и Ведад Ибишевич изравни от бялата точка в 19-ата.

След почивката Ибишевич изведе своите напред с втория си гол. Босненецът използва добрата игра на Холцхаузер и направи 2:1 в 55-ата минута.

Само 4 минути по-късно Кислинг отвърна на предизвикателството и на свой ред вкара втори гол. Кадлец центрира и Кислинг изравни за крайното 2:2.
Само 4 минути по-късно Кислинг отвърна на предизвикателството и на свой ред вкара втори гол. Кадлец центрира и Кислинг изравни за 2:2.
Постекоглу: Стилът ни няма да се промени