3. Паласио запази живи надеждите на Интер за топ 3 (ВИДЕО)

Паласио запази живи надеждите на Интер за топ 3 (ВИДЕО)

Аржентинецът вкара и двата гола за 2:0 срещу Сампдория в отложения мач от Серия А

Интер победи Сампдория с 2:0 като гост в отложена среща от 29-ия кръг на Серия А. Родриго Паласио вкара и двете попадения в края на двете части. Така аржентинският нападател запази надеждите на „нерадзурите” за топ 3 в таблицата.

Мачът трябваше да се играе на 17 март, но бе отложен тогава заради наводнения в Генуа.

Сампдория имаше по-добрите положения преди почивката, но Интер изненада своя съперник и вкара победния гол.

Сансоне стреля с глава право в Ханданович още в първата минута. Паласио бе изведен сам срещу вратаря скоро след това, но Серхио Ромеро успя с пръсти да избие встрани.

Сансоне центрира от корнер, Икарди стреля с глава, но Ханданович извади под гредата. Сансоне стреля слабо право в босненския страж от добра позиция, а Паломбо спря Гуарин на границата на наказателното поле.

Ненад Кръстич изстреля снаряд към горния далечен ъгъл, но Ханданович бе непробиваем и успя да избие.

Джонатан два пъти се подхлъзна в собственото наказателно поле, но Икарди не използва грешката му.

Самп натискаше, но Интер поведе. Алваро Перейра центрира отдясно, Родриго Паласио се мушна между централните защитници и прецизно отклони в мрежата с глава за 0:1. Ромеро успя да докосне с ръка, но не успя да попречи на топката да посети далечния горен ъгъл.

Естигарибия бе близо до изравняване, но стреля малко над вратата.

Ханданович за пореден път опроверга Сансоне и спаси неговия удар, насочен към долния ляв ъгъл. Темпото падна, а вратарят на Интер напълно отчая домакините.

В последните минути „моряците” тръгнаха напред и се оголиха.

Гуарин изпусна отблизо и прати много високо над целта, ала Паласио сложи точка на спора в третата минута от добавеното време.
Ханданович спаси шут на Санети, стана бърза атака, Хуан намери Паласио, който намери място между двамата централни защитници и пусна под Ромеро -0:2.

Интер е пети с 50 точки, на 7 зад третия Милан. Сампдория има 36 точки на 13-о място и доиграва сезона.
Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе