3. Пълен крах за Ливърпул, Олдъм изхвърли "червените" от ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пълен крах за Ливърпул, Олдъм изхвърли "червените" от ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът от Лига 1 спечели с 2:1 и донесе поредно разочарование за Брендън Роджърс

Ливърпул претърпя голям крах в 4-ия кръг на ФА Къп и отпадна след 2:3 като гост от третодивизионния Олдъм. Домакините повеждаха на два пъти през първата част, а след почивката стигнаха до трети гол. Силите на Ливърпул стигнаха само за един гол в края на Джо Алън, а Стивън Джерард разтресе напречната греда в края, но поредният горчив хап за Брендън Роджърс е факт и Ливърпул отпадна от турнира.

Ливърпул не бе допускал да бъде изхвърлен от ФА Къп от тим, който е две дивизии по-надолу от него, от 1993 година. Тогава мърсисайдци паднаха от Болтън.

Но Ливърпул започна кошмарно двубоя и още във втората минута беше от губещата страна. Мат Смит се измъкна и засече с глава центриране отляво, а Шкъртел не успя да предотврати гола – 1:0.

Домакините направиха принудителна смяна още в 10-ата минута и Уинчестър замени контузения Мчангама.

Ливърпул се съвзе бързо и изравни в 17-ата минута.  Луис Суарес тръгна на пробив, направи елегантно двойно със Стъридж, уругваецът преодоля бранител и с лекота намери долния десен ъгъл – 1:1.

Суарес пак прати в мрежата в 24-ата минута след центриране на Хендерсън, ала попадението бе отменено заради засада. Повторенията показаха, че съдийската бригада има право.

В края на първата част голмайсторът Смит надскочи Коатес, но Брад Джоунс спаси.

В добавеното време на първата част австралийският страж сбърка фатално. Уабара центрира отдясно, Брад Джоунс изпусна лесната топка, а Мат Смит получи на празна врата и не сбърка за 2:1 с втория си гол.

„Червените” не си взеха поука и започнаха и втората част по същия безотговорен начин.

Три минути след паузата Уинчестър центрира, Рийс Уабара надскочи защитата и прехвърли Брад Джоунс за шокиращото 3:1.

Брендън Роджърс видя, че нещата не са никак розови и пусна в игра капитана Джерард и Стюарт Даунинг.
Ливърпул натисна, но домакините се бранеха умно.

10 минути преди края Ливърпул извади късмет и намали. Джо Алън засече отбита топка от въздуха, получи се рикошет и кълбото неспасяемо влетя в долния десен ъгъл – 3:2.

В последната минута гостите имаха последен добър шанс, но този път късметът им обърна гръб. Стивън Джерард натресе напречната греда зад Дийн Бузанис, ала гол не падна.

След 7 минути добавено време оглушителен вик на радост огласи „Баундъри парк”, защото Олдъм отстрани Ливърпул и продължи напред към 5-ия кръг за ФА Къп.

Олдъм - Ливърпул 3:2