3. Палермо изненада Милан насред „Сан Сиро” - 2:0

Палермо изненада Милан насред „Сан Сиро” - 2:0

Делио Роси и компания прекъснаха серията на „росонерите” от 13 мача без загуба, за първи път от толкова срещи насам Милан не вкарва гол

Отборът на Палермо поднесе изненадата на 16-ия кръг на италианската Серия „А”, след като постигна престижна победа с 2:0 при гостуването си на втория Милан. Като цяло „росонерите” имаха преимущество през по-голямата част от мача, но сърцатият тим на Палермо се оказа твърде опасен и дори можеше да се стигне до повече попадения във вратата на Дида. Милан пък за първи път не вкара гол от 14 мача насам, въпреки че Леонардо пусна в игра почти всички налични нападатели. Роналдиньо изигра отличен мач, но неговите съотборници направиха куп пропуски пред вратата на блестящия Сиригу.

Гостите от Палермо започнаха по-силно мача и още в третата минута пред Едисон Кавани се откри отлична възможност да изведе своя отбор напред в резултата. Той бе изведен от Миколи очи в очи срещу Дида, но техничният му удар премина на около половин метър от десния страничен стълб. Малко по-късно Дида изби силен удар на Брешано, а след това топовен шут на Ночерино премина над вратата на бразилеца.

Впоследствие Милан взе инициативата в свои ръце, а всяка атака на „росонерите” неизменно минаваше през Роналдиньо, който бе в основата на всичко по-интересно пред вратата на Палермо. Диньо раздаваше на своите съотборници, а удари на Бориело и Дзамброта от удобни позиции минаха в близост от вратата на Сиригу, който на няколко пъти се намеси много добре при опасни центрирания от двата фланга.

Към края на полувремето пред двата отбора се откри по още един шанс, но първо Кавани не успя да уцели вратата с хубав удар по диагонала, а малко по-късно една топка се оказа твърде висока за Абате, който бе останал сам пред опразнената врата.

През втората част гостите от Палермо наложиха изненадващ натиск, който доведе до две попадения във вратата на Дида. Още в 49-ата минута Фабрицио Миколи получи топката в лявата част на атаката, навлезе няколко метра напред, нагласи топката на десния си крак и с красив удар я забоде в далечния ъгъл на Дида. Милан опита веднага да върне попадението, но „росонерите” така и не стигнаха до нещо по-опасно.

За сметка на това Палермо продължи да играе отлично на контраатаки и в 62-ата минута Марк Брешано вкара за 2:0. Първо Кавани получи топката в наказателното поле, но се засуети и тя му бе избита от Амброзини, който обаче я прати право на крака на Брешано, а той не сгреши на опразнената врата.

Малко по-късно Кавани пропусна да реши всичко в този двубой, след като излезе очи в очи с Дида, но ударът му с левия крак профуча на около метър от вратата на домакините. Леонардо пусна в игра Пато и Индзаги, и това раздвижи атаката на Милан. Ветеранът Индзаги на два пъти отправи опасни удари от трудни позиции, но те бяха спасени от стража на гостите.

В последните минути натискът на Милан се засили още повече, а положенията пред вратата на Сиригу се редяха едно след друго. Резервният страж на Палермо обаче спаси последователно удари на Фламини, Дзамброта и Бориело, а в последните секунди на двубоя Алешандре Пато направи непростим пропуск, след като от 2 метра не нанесе хубав удар по топката и тя попадна право в ръцете на Сиригу.

Така резултатът остана непроменен, а Палермо записа ценна победа на „Сан Сиро”. С тези три точки момчетата на Делио Роси вече са 13-и с актив от 23 точки. Милан пък остава втори с 31 точки, на 4 зад лидера Интер.

Милан – Палермо 0:2
0:1 Миколи 49’
0:2 Брешано 62’

Милан: Дида, Дзамброта, Неста, Фавали, Антонини, Амброзини (Фламини 77’), Пирло, Зеедорф (Индзаги 70’), Абате (Пато 51’), Роналдиньо, Бориело

Старши треньор: Леонардо

Палермо: Сиригу, Касани, Кяер, Бово, Балдзарети, Ночерино, Ливерани, Брешано, Симплисио (Пасторе 60’), Миколи (Будан 68’), Кавани (Гоян 90’)

Старши треньор: Делио Роси

Жълти картони: Ливерани (Палермо)

Съдия: Бергонци

Стадион: „Сан Сиро”

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1