3. Палермо удари с 2:1 Милан и е на финал за Купата на Италия (видео)

Палермо удари с 2:1 Милан и е на финал за Купата на Италия (видео)

Сицилианците надхитриха новите шампиони

Мечтите за дубъл на Милан бяха погребани. Това стана, след като Палермо удари с 2:1 у дома "росонерите" в реванша за Купата на Италия и след 2:2 на „Сан Сиро“ ще играе финал с Интер или Рома, които утре трябва да определят съперника им.

„Орлите“ изиграха силен мач, в който надиграха Алегри и компания, а срещата бе изпъстрена с нервни моменти, заради които бяха показани и два червени картона. Треньорът бе пуснал максималния си състав, за да спечели тази битка и дори спести силите на част от играчите в мача от първенство срещу Рома, за да е напълно готов за днес. И това обаче не помогна.

Милан пък владееше нещата през първото полувреме и можеше да поведе, но през второто мачът се разви така, че "росонерите" видяха много трудности.

Срещата започна с много неприятен пропуск на Робиньо. Пирло изведе зад гърба на защитата бразилеца, който необезпокояван направи едно то редовните си изпълнения стреля над гредата. В 9-ата минута пък Фламини стреля от ъгъла на наказателното поле, но удари гредата.

В 38-ата минута пък Балзарети имаше добър шанс, но след като мина няколко защитници, не можа да отправи удара, който му трябваше, за да изведе отбора си.

Минута преди края на първата част и Антонини пропусна да открие резултата.

Второто полувреме бе изцяло за отбора на домакинтие. Вторите 45 минути започнаха равностойно, но сициалианците по-бързо взеха инциативата в свои ръце и поведоха с 63-ата минута. Автор на попадението бе Джулио Милиячо. След корнер, топката попадна в краката на халфа и той успя с глава  да прониже вратата. След този гол „росонерите“ вече не приличаха на шампиони. В следващите няколко минути Ернандес и Милиячо пропуснаха да удвоят.

В 71-ата минута обаче Ван Бомел направи поредната си лудост, след като свали Иличич, когато футболистът беше сам срещу Абиати.  Холандецът веднага бе изгонен, а Чезаре Бово реализира наказателния удар.

Самият Бово обаче също бе изгонен секунди след като реализира. Той влезе изключително грубо на Пато и го остави да лежи на терена.

Драмата обаче трябваше да я има. Влезлият през втората част Златан Ибрахимович първо не успя да вкара в 81-ата минута, когато се освободи от защитник и стреля отблизо, но топката се удари последователно в левия и десния странични стълбове преди да бъде изчистена. Бившият играч на Интер обаче върна един гол след асистенция на Касано в 94-ата минута.

До края на мача обаче оставаше само минута и „орлите“ се защитиха от още едно попадение, което щеше да вкара срещата в продължения.

Така Палермо е на финал и чака да разбере съперника си, докато Милан тази година ще спечели в крайна сметка единствено Калчото.

Палермо - Милан 2:1
1:0 Милиячо 63'