3. Панатинайкос на Иван Иванов тръгна със загуба от Аякс с 1:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Иван Иванов получи втори жълт картон през втората част и напусна преждевременно терена

Панатинайкос загуби с 1:2 от Аякс в първия си мач от група "G" на Лига Европа.

Гърците в чийто редици започна като титуляр българският национал Иван Иванов имаха шанса да открият резултата. След силни начални минути Панатинайкос се поздрави с гол в 6-ата минута дело на Маркус Берг, който бе оставен непокрит в наказателното поле и от близко разстояние се разписа.

Пао доминираше през първото полувреме и пропусна няколко възможности да увеличи аванса си. Това се оказа фатално, тъй като в 34-ата минута удар на Траоре се озова в мрежата и резултатът бе изравнен. Попадението вдъхна увереност на гостите и те изравниха играта.

След почивката мачът загрубя и съдията започна да вади картони.

В 67-ата минута Ридевалд изведе Аякс напред в резултата. Той вкара при добавката, след като Клаасен пропусна да вкара от дузпа. Малко по-късно Иван Иванов напусна терена, след като получи втори жълт картон, след като футболист на Аякс падна, но съприкосновението между двамата бе минимално.

В 79-ата минута играчите на терена бяха изравнени, тъй като Зиеч от гостите също си бе санкциониран официално за втори път. В самия край на срещата и Вакасо от Пао видя червения цвят. В последната част на двубоя играта се накъса, но Аякс успя да удържи преднината си и си тръгна с три точки.

В другата среща от група "G" Стандард Лиеж и Селта завършиха 1:1 в Белгия.

Двата отбора си размениха по един гол рано и след това се задоволиха с резултата. Досеви откри още в третата минута за домакините, а Джузепе Роси изравни десет минути по-късно.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит