3. Пандев спаси Интер от загуба в Бари - 2:2

Пандев спаси Интер от загуба в Бари - 2:2

Реферът Роберто Розети отсъди три дузпи в мача.

Бари изпусна да победи шампиона на Италия Интер, след като водеше в резултата с 2:0 до 69-ата минута на мача, но в крайна сметка „нерадзурите” се добраха до равенството 2:2. Срещата на стадион „Сан Никола” бе драматична и всичко най-интересно в нея се случи през втората част.

Реферът Роберто Розети отсъди две дузпи в полза на домакините в рамките на четири минути, които бяха превърнати в голове от Барето. Новото попълнение на „нерадзурите” Горан Пандев се превърна в герой за своя тим, след като намали резултата в 69-ата минута, а няколко минути по-късно бе съборен в наказателното поле на домакините и аржентинецът Милито превърна в гол отсъдената дузпа.

Двубоят от 20-ия кръг на Серия "А" започна доста равностойно и действията се развиваха предимно в центъра на терена. В 9-ата минута Пандев се опита да намери Снайдер, но пасът му бе пресечен от Паризи. Топката обаче се озова в краката на Милито, който стреля покрай левия страничен стълб на вратата пазена от Жилет. Малко по-късно Балотели и Мунтари направиха хубаво двойно подаване пред полето на домакините, но отново Паризи се намеси добре и предотврати опасността. В 21-ата минута Пандев стреля от 30-ина метра, но ударът му не затрудни Жилет, който спокойно улови топката.

Домакините отвърнаха с опасен изстрел на Коман от 25 метра, който бе отразен от бразилския страж на „нерадзурите” Жулио Сезар. До края на полувремето Меджорини можеше да открие резултата, но ударът му не намери целта. Така първата част завърши наравно 0:0.

В 52-ата минута Снайдер стреля в горния десен ъгъл на вратата на Бари, но Жилет показа класа и изби влизащата във вратата му топката. Буквално в следващата атака опасен шут на Милито бе блокиран от Бонучи, а при добавката Самуел стреля над вратата. В 59-ата минута реферът Роберто Розети отсъди дузпа в полза на домакините, след като Валтер Самуел спря с ръка удара на Меджорини. Зад топката застана Барето, който хладнокръвно изведе Бари напред в резултата – 1:0.

Само три минути по-късно Розети отново посочи бялата точка, след като Лусио фаулира Паризи в наказателното поле. Барето отново застана зад топката и с удар в другия ъгъл за втори път в мача не остави шансове на Сезар – 2:0. В минутите след второто попадение играчите на Бари имаха пълно игрово и териториално превъзходство и пропуснаха няколко добри възможности да довършат своя съперник.

Интер обаче все пак успя да се върне в мача в 69-ата минута. Балотели изстреля истински снаряд от границата на полето, топката се отклоно в крака на бранител на домакините и попадна в краката на Горан Пандев. Македонецът технично залъга бранител на Бари и след това безпроблемно разстреля Жилет.

Четири минути по-късно Снайдер напредна мощно пред центъра на терена и пусна топката вляво към Пандев, който нахлу в наказателното поле и бе съборен от Бонучи. Реферът не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Диего Милито, който хладнокръвно преодоля Жилет и изравни резултата – 2:2. След попадението на аржентинеца пък бе изгонен човек от щаба на Интер - Габриеле Оринали.

В 82-ата минута Меджорини стреля много силно по земята от 23 метра, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на Сезар. До края на мача и двата отбора предимно гледаха да не загубят мача и в крайна сметка равенството 2:2 на "Сан Никола" бе най-справедливият резултат.

След този успех Интер продължава да е начело в Серия "А" с актив от 46 точки, докато Бари заема 9-ата позиция с 9 пункта.

Бари – Интер 2:2
1:0 Барето – дузпа (59’)
2:0 Барето – дузпа (63’)
2:1 Пандев (69’)
2:2 Милито – дузпа (73’)

Бари: Жилет, Белмонте, Масиело, Бонучи, Паризи, Алварез (89’ Камата), Гази, Донати, Коман (77’ Ривас), Меджорини, Барето

Интер: Сезар, Майкон, Лусио, Кордоба, Самуел (65’ Сантон), Занети, Мунтари (65’ Куарешма), Балотели (79’ Камбиасо), Пандев, Милито

Жълти картони: Паризи, Бонучи, Белмонте (Бари); Самуел, Лусио (Интер)