3. ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов влезе като резерва при инфарктната победа на своя ПАОК с 3:2 в дербито срещу АЕК Атина от 34-ия кръг на гръцкото първенство, което вече е в етап на плейофи.

Мачът на „Тумба“ в Солун започна ударно за домакините, които вкараха още в 3-ата минута, когато Абдул-Рахман Баба сервира топката за Янис Константелиас и той прати топката в десния ъгъл за 1:0.

АЕК обаче изравни още в 9-ата минута, когато Орбелин Пинеди направи страхотен пробив, последван от удар, с който преодоля Доминик Котарски. Четвърт час преди края на редовното време Домагой Вина стигна пръв до една отбита топка и с глава оформи обрата за тима от Атина.

Треньорът на ПАОК реагира веднага и пусна в игра Кирил Десподов и Магомед Оздоев в търсене на гол. Стратегията му се увенча с успех, тъй като Константелиас направи резултата 2:2 в 81-ата минута, когато получи топката от Али Самата в наказателното поле и я насочи неспасяемо в долния десен ъгъл.

Драмата в Солун стана пълна в добавеното време, когато Кирил Десподов изпълни ъглов удар. Топката бе избита от футболист на АЕК, но стигна до Хуан Састре, който с удар извън наказателното поле заби трети гол за ПАОК, който донесе успеха на тима в това дерби по оста Солун-Атина.

С тази победа Десподов и компания събраха 71 точки и временно се изкачиха на второто място, изпреварвайки Панатинайкос, който е със същия точков актив. Лидер остава АЕК със 75 точки на сметката си.