3. ПАОК с първа загуба в Европа след тази от Левски (ВИДЕО)

ПАОК с първа загуба в Европа след тази от Левски (ВИДЕО)

Деспосов с 30 минути на "Максимир"

ПАОК записа първата си загуба в Европа през кампанията и първа такава от поражението с 0:2 от Левски през пролетта на 2022 година. Лидерът в гръцкия елит отстъпи с 0:2 на Динамо в Загреб в осминафинал от Лигата на конференциите.

В хърватската столица гостите дойдоха със самочувствието на отбор, спечелил своята група през есента в компанията на Айнтрахт, Абърдийн и ХИК. Това обаче не бе достатъчно за гърците. Звездата на тима Кирил Десподов изненадващо остана резерва, но се появи на терена в 61-ата минута, когато вече "Двуглавият орел" трябваше да търси изравняването.

Резултатът на "Максимир" откри Бруно Петкович, който се озова зад отбраната на "черно-белите", първият му удар бе париран от Доминик Котарски, но добавката му бе безупречна. Отново националът на Хърватия прониза ПАОК в 71-ата минута, засичайки центриране на Дарио Спикич, въпреки че бе в компанията на трима бранители на съперника.