3. Пари Сен Жермен се сбогува с шансовете си за титла

Пари Сен Жермен се сбогува с шансовете си за титла

Две единици и пет равенства в днешните мачове от Лига 1

Отборът на Пари СЖ окончателно се прости с шансовете си за спечелването на титлата във Франция, след като завърши при равенство 2:2 днешното си гостуване на Брест.

Тимът от „Парк де Пренс” поведе чрез Бодмер, който се разписа в 20-ата минута, но до края на първата част Брест достигна до пълен обрат с попадения на Туре от дузпа и Груги. Все пак гостите се добраха до равенството, което стана в 87-ата минута, когато Хоарау вкара и по този начин донесе точката на Пари СЖ.

Така тимът вече има 53 и е четвърти, на цели шест зад лидера Лил, който има и мач по-малко. Брест заема 11-ото място с 40 точки.

Друг от претендентите за титлата – Рен, също вече е доста далеч от евентуален триумф с титлата в края на сезона, след като загуби днешното си гостуване на Монако с 1:0. Единственият гол в мача бе дело на Уелкъм в 73-ата минута.

Така Рен продължава да е на петото място с 51 точки. Монако пък излезе от зоната на изпадащите и е 15-ти с 35.