3. Партизан срази като гост Астана (ВИДЕО)

Партизан срази като гост Астана (ВИДЕО)

Сърбите оглавиха групата на Манчестър Юнайтед

Отборът на Партизан (Белград) спечели с 2:1 при гостуването си на Астана в среща от група L. Победата качи сърбите на челната позиция преди късния мач между АЗ Алкмаар и Манчестър Юнайтед. Преди този двубой бившият отбор на Станимир Стоилов имаше седем победи от осем домакински срещи в Европа.

Срещата в Нур-Султан започна с опознавателни действия и без голови опасности. В 29-ата минута сърбите реализираха след грешка в защитата на домакините. След корнер топката беше изчистена, но се получи суматоха на ръба на наказателното поле. Садик беше най-съобразителен и отбеляза сам срещу вратаря - 0:1. В 37-ата и 38-ата съответно Шомко и Асано стреляха опасно покрай вратите.

След почивката белградският тим продължи да играе по-остро. В 73-ата нигерийският национал Садик вкара втори гол. Този път той беше добре изработен и нямаше общо със случайността. Стрелецът се разписа с удар от 17 метра под напречната греда. Пет минути по-късно той отново опъна мрежата, но този път при вдигнат флаг за засада. В 85-ата Сигурйонсон намали с топоен удар от 25 метра, при кото вратарят не реагира навременно - 1:2.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)