3. Партизан започна с победа в Лига Европа, Божинов се появи като резерва (ВИДЕО)

Партизан започна с победа в Лига Европа, Божинов се появи като резерва (ВИДЕО)

„Гробарите” се наложиха с 3:2 у дома, Иван Бандаловски не игра

Партизан започна с победа в груповата фаза на турнира Лига Европа. „Гробарите” се наложиха наз АЗ Алкмаар с 3:2 на стадиона в Белград. Българският нападател на отбора Валери Божинов се появи в игра през второто полувреме. Другият българин в състава на сърбите Иван Бадаловски остана на резервната скамейка през цялото време.

Голмайстори за Партизан станаха Абубакар Умару, който бе точен на два пъти, и Андриа Живкович. За холандците се разписаха Йоп ван дер Линден и Маркус Хенриксен. Гостите доиграха срещата с човек по-малко, след като Гуус Хуперс получи втори жълт картон в 78-ата минута.

До този момент двата отбора не се бяха изправяли един срещу друг.

С този успех „гробарите” заеха второто място в група L. На първото е Атлетик Билбао, който се наложи над Аугсбург с 3:1.

Резултатът бе открит още в 11-ата минута от Умару, който засече с глава центриране от корнер. В 34-ата Ван дер Линден изравни. Малко преди почивката отново Умару попадна в прегръдките на своите съотборници. Той се разписа след плътен диагонален удар.

Андрия Живкович направи 3:1. 19-годишният атакуващ халф се измъкна зад защитата на гостите при отлична контраатака на своя тим и, останал очи в очи с вратаря, хладнокръвно го преодоля.

Крайното 3:2 оформи Хенриксен в добавеното време.