3. Първа победа за Хамбургер и първа загуба за Херта в Бундеслигата (ВИДЕО)

Първа победа за Хамбургер и първа загуба за Херта в Бундеслигата (ВИДЕО)

Борусия М'Гладбах и Хановер записаха страхотни победи с по 4:1 у дома, вижте всички резултати в Бундеслигата

Хамбургер спечели първата си победа в Бундеслигата този сезон, след като срази с 4:0 у дома новака Айнтрахт Брауншвайг в 4-ия кръг.
Северняците имаха само една точка до момента, но днес зарадваха 51 000 зрители на „Имтех Арена”.

Домакините рано си оплетоха кошницата. Още в 7-ата минута вратарят Адлер изрита силно напред, топката бе свалена с глава за Байстер, който центрира, получи се рикошет в ръката на защитник на Брауншвайг, но Рафаел ван дер Ваарт действа съобразително и със шпагат изпревари вратаря Давари за 1:0.

Вторият гол бе почти идентично копие на първия. Адлер изрита напред, топката бе свалена, този път Байстер отне от защитник и пусна за Зуа на празна врата – 2:0.

11 минути преди края Ван дер Ваарт бе заменен от младата турска звезда Хакан Калханоглу. 19-годишният халф се разписа само минута след влизането си в игра за 3:0.

Калханоглу намери начин да вкара и четвърти гол в добавеното време за крайното 4:0.

Айнтрахт Брауншвайг още не може да свикне с Бундеслигата и след 4 поредни загуби остава твърдо на дъното, където компания без точка му прави Щутгарт.

Херта падна с 0:2 от Волфсбург като гост и записа първа загуба в шампионата след два успеха и реми.

„Вълците” матираха „Старата дама” с два гола само в рамките на няколко минути в края на първото полувреме.

В 42-ата минута Налдо стреля отдалеч, Ивица Олич беше на ръба на засадата и с хищнически инстинкт засече със шпагат в мрежата за 1:0. При гола останаха сериозни съмнения за засада.

В добавеното време на първата част Волфсбург спечели дузпа и Диего безпощадно прати в горния ляв ъгъл – 2:0.

Хановер и Борусия М’Гладбах записаха впечалтяващи победи с по 4:1 у дома съответно над Вердер и Майнц.

След няколко седмици за Майнц се надяваме да гледаме и новото попълнение Тодор Неделев.

Аугсбург пък излъга Нюрнберг и спечели като гост с 1:0 след победен гол 6 минути преди края.