3. Първа загуба на Анчелоти начело на Челси

Първа загуба на Анчелоти начело на Челси

Първа загуба под ръководството на Карло Анчелоти записа лондонският Челси. „Сините” бяха победени при гостуването си на Уигън с 1:3, но въпреки това продължават да са на върха във Висшата лига с 18 точки от 7 изиграни кръга заедно с шампионите от Манчестър Юнайтед.

Решаващ за крайния изход на двубоя бе червеният картон на вратаря Петър Чех в 51-ата минута на срещата. Чешкият национал направи дузпа, след която Родайега бе точен за 2:1 в полза на „Латикс”.

Срещата започна по-добре за домакините. „DW Стейдиъм” избухна в 16-ата минута, когато Н’Зогбия центрира и централният бранител Тайтъс Брамбъл с глава откри резултата. До края на първата част Челси не успя да се върне в мача.

На почивката Анчелоти направи необходимите корекции и още в 47-ата минута неговият тим стигна до изравняване. Флоран Малуда намери отлично Дидие Дрогба, който за пореден път показа, че се намира в отлична форма.

В 51-ата минута обаче Чех направи фаул в наказателното поле срещу Родайега и главният съдия Фил Дауд реши да му покаже директен червен картон. Доста пресилено решение на рефера. На мястото на Чех в игра се появи Иларио, но той не успя да спаси битата от Уго Родайега дузпа. Уигън поведе с 2:1, но Челси не се предаде.

Лондончани опитаха да изравнят, но защитата на Уигън се представи на добро ниво. Вратарят Крис Къркланд също спаси няколко опасности пред своята врата.

В даденото продължение Пол Шарнър от голлинията засече топката за 3:1, оформяйки крайния резултат.

След постигнатите 3 точки играчите на Роберто Мартинес са 10-и в класирането със 9 точки.

Уигън – Челси 3:1

(1:0) Брамбъл 16’
(1:1) Дрогба 47’
(2:1) Родайега 53’ (дузпа)
(3:1) Шарнър 90’

Уигън: Къркланд; Мелкиот, Бойс, Брамбъл, Фигероа; Томас, Родайега, Диаме, Н’Зогбия; Шарнър, Скотланд (88’ Кинг)

Челси: Чех; Босингва (68’ Калу), Карвальо, Тери, А.Коул; Есиен, Оби Микел (46’ Белети), Малуда (52’ Иларио), Лампард; Дрогба, Анелка

Жълти картони: Томас (У), Есиен, Карвальо (Ч)