3. Първи червен картон за Бербатов от 13 години насам, ПАОК загуби дербито с АЕК (ВИДЕО)

Берба влезе на почивката и бе изгонен 7 минути преди края, ПАОК падна с 0:1

Димитър Бербатов влезе като резерва на почивката и бе изгонен с директен червен картон за удар с лакът без топка в 83-ата минута при загубата на ПАОК с 0:1 като гост в дербито с АЕК от 19-ия кръг на Суперлигата в Гърция.

Забележително е, че това е първи червен картон за Бербатов от 13 години и половина насам. За последно той бе изгонен в мача Вердер - Байер Леверкузен на 21 септември, 2002 година. Тогава Волфганг Щарк го изгони с директен червен картон в 56-ата минута. В онзи мач Бербатов се сби с Йохан Мику от Вердер и това бе първият му и единствен червен картон в Бундеслигата.

Иначе на "Спирус Луи" в Атина венецуелската деветка  на АЕК Роналд Варгас вкара победния гол в 33-ата минута. Той стана след центриране от свободен удар на втора греда, голямо меле пред вратата и от трети опит Варгас пробута от няколко метра зад голлинията. ПАОК може да се чувства ощетен, защото имаше засада на един от играчите на АЕК още при първото центриране.

Бербатов замени Циолис на почивката, а треньорът му Игор Турдо отново отнесе много критики както за тактиката, така и за избрания титулярен състав, в който фигурираше бившият играч на Левски Гари Родригес.

Бербатов получи жълт картон точно в средата на втората част, а 7 минути преди края бе пратен предсрочно под душовете, защото удари португалеца Симоеш с лакът в лицето без топка и получи директен червен картон.

АЕК е втори с 39 точки, а лидерът Олимпиакос е далеч напред с 55. ПАОК остава четвърти с 33 точки.