3. Пацини прати Италия към Евро 2012 (видео)

Пацини прати Италия към Евро 2012 (видео)

„Адзурите“ изпълниха своята цел в трагично слаб мач

Гол на Джампаоло Пацини в късните минути на срещата със Словения донесе победата на Италия с 1:0 и теоретичното класиране на отбора за Евро 2012.

„Адзурите“ изпълниха своята цел тази вечер и изравниха рекорда на тима, под ръководството на Джовани Трапатони от 2004 г., когато отборът пак постигна пет поредни победи.

Въпреки смешната игра на Италия срещу Фарьорските острови (1:0), Чезаре Прандели пусна същия състав и срещу Словения с две промени.

Мачът във Флоренция също се игра на изключително бавно темпо и в един момент публиката почна дори да освирква играчите. През втората част и италианците, и словенците бяха отново много бавни и слаби.

През второто полувреме Пацини замени Касано и остана сам в атаката, докато Балотели мина на левия фланг.

Словенците също направиха някои промени, а Миливое Новакович също пропусна удобна възможност за попадение.

В крайна сметка Италия успя да отбележи след дълъг пас по въздуха, свален от Балотели и достигнал до Пацини, който не се поколеба да вкара, а Словения записа нов лош резултат и все повече се отдалечава от бараж за класиране на Европейското първенство.

Италия - Словения 1:0
1:0 Пацини 84'