3. Павлюченко срази Армения и изведе Русия на първо място в група "В" (видео)

Павлюченко срази Армения и изведе Русия на първо място в група "В" (видео)

Нападателят на Тотнъм наниза хеттрик в евроквалификацията

Националният отбор на Русия оглави класирането в група „В”, след като в днешното си домакинство от евроквалификациите се наложи с 3:1 над Армения. Двубоят се проведе на стадион „Петровски” в Санкт Петербург, а основна заслуга за успеха на руснаците имаше Роман Павлюченко, който наниза хеттрик.

Гостите от Армения изненадващо поведоха чрез Пизели в 25-ата минута, но секунди по-късно нападателят на Тотнъм изравни. При резултат 1:1 дойде и почивката на срещата.

След подновяването на играта Русия достигна до още два гола, които бяха дело на Павлюченко. Домакините поведоха с 2:1 малко преди да изтече час игра на „Петровски”, а крайното 3:1 бе оформено в 73-ата минута, когато Павлюченко се разписа от дузпа.

Така Русия оглави подреждането в група „В” и е с актив от 13 точки. Армения е на четвъртата позиция с 8.