3. Педро съсипа Хетафе за 8 минути, Барса обърна за 5:2 (ВИДЕО)

Педро съсипа Хетафе за 8 минути, Барса обърна за 5:2 (ВИДЕО)

Хеттрик на Педро и 2 гола на Фабрегас донесоха успеха

Шампионът Барселона направи нова крачка към защитата на титлата, след като днес спечели с 5:2 срещу състава на Хетафе. Срещата се игра на стадион "Колизеум Алфонсо Перес" и бе от програмата на 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Мачът обаче не бе никак лек за каталунците, които в самото началото изоставаха с два гола и трябваше да обръщат развоя на срещата в своя полза.

Още в 10-ата минута Ескудеро получи в наказателното поле на Барса от Лафита, стреля от малък ъгъл с левия крак и откри резултата в полза на домакините.

Само 4 минути след това Лисандро Лопес удвои аванса на своите, засичайки с глава центриране на Леон от корнер.

Този студен душ пообърка за няколко минути каталунците, но те бързо успяха да овладеят контрола върху играта и в 34-ата минута Педро съживи интригата с хубав изстрел извън пределите на наказателното поле - 1:2.

7 минути след това нападателят на "блаугранас" възстанови статуквото, след като бе намерен в пеналта от Иниеста и с десния крак препарира Моя за 2:2.

Фиестата на Педро стана пълна в следващата минута, когато той оформи своя хеттрик и изведе каталунците напред в резултата.

През второто полувреме задачата за хората на Тата Мартино се улесни в 68-ата минута, когато Сеск Фабрегас вкара успокоителен четвърти гол за своите, след като преди това Хетафе изтърва няколко изгодни положения.

В 72-ата минута пък Барселона получи и правото да изпълни дузпа за фаул на Борха срещу Педро. Фабрегас не сбърка от бялата точка и оформи крайното 5:2.

С победата шампионите отново излязоха начело във временното класиране. Те имат 46 точки в актива си, с колкото е и Атлетико (Мадрид), но каталунците са с по-добра голова разлика. Хетафе пък е 8-и с 23 точки.