3. Пелето бележи на "Алианц Арена"

Пелето бележи на "Алианц Арена"

Станислав Ангелов донесе успеха на Енерги над Мюнхен 1860

Станислав Ангелов вкара във втори пореден кръг. След като отбеляза на Арминия (Билефелд), днес националът ни се разписа и във вратата на Мюнхен 1860, донасяйки победата на Енерги (Котбус) с 2:1 като гост на „Алианц Арена”, в среща от 29-ия кръг на Втора Бундеслига.

Петерсен изведе Енерги още в 9-ата минута, но Рослер изравни в 35-ата. Четири минути по-късно дойде голът на Ангелов. Той отбеляза с десния крак след подаване на румънеца Емил Юла.

След този успех Енерги заема 10-ото място в класирането на Втора Бундеслига с актив 37 точки, с 8 над опасната зона пет кръга преди края. Мюнхен 1860 е 7-и с 41 точки.

В същото време Асен Караславов игра цял мач при равенството 1:1 на Гройтер Фюрт като гост на Аугсбург. След това реми Гройтер Фюрт е 8-и с 40 точки, а Аугсбург – 3-и с 54 точки и с шанс да играе плейоф за влизане в Първа Бундеслига. Лидер е Кайзерслаутерн с 61 точки, пред Санкт Паули с 55 т.