3. Пеп: И на "Ноу Камп" трябва да създадем 24 положения, за да вкараме гол

Пеп: И на "Ноу Камп" трябва да създадем 24 положения, за да вкараме гол

Сега Челси е фаворитът, отбеляза треньорът на Барса

Треньорът на Барселона Пеп Гуардиола заяви, че Челси има предимство в битката за финала на Шампионската лига след загубата от тях с 0:1 на „Стамфорд Бридж” късно снощи. Гол на Дидие Дрогба точно преди почивката направи разликата между двата тима и даде предимство на лондончани преди реванша на „Ноу Камп” другата седмица.

„Сега Челси е фаворитът, но ние имаме още 90 минути пред нас и трябва да опитаме да дадем всичко от себе си, за да продължим”, каза Гуардиола на пресконференцията след мача.

„Целта ни е да създадем 24 положения, също както направихме днес (вчера) и да вкараме гол. Трябва да поемем по-голям риск, но аз казах на моите играчи, че ако сме създали положения днес, то ще го направим и на „Ноу Камп”. Знаем това в намерението ни да вкараме, трябва да създадем достатъчно положения.”