3. Перфектните 10: Рома влезе в историята с 10-та поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

Перфектните 10: Рома влезе в историята с 10-та поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

"Вълците" са първият отбор в историята, който тръгва с 10 поредни успеха в италианския елит

Рома пренаписа историята на Серия А след изстрадана победа с 1:0 у дома срещу Киево в битка между лидера и последния в италианския елит. Марко Бориело с глава вкара победния гол за „вълците” в средата на втората част.

Нито един отбор в историята на Серия А не бе тръгвал с 10 поредни победи на старта на шампионата. Още в миналия кръг римляните изравниха рекордните 9 поредни успеха на Ювентус през сезон 2005/06. Още по-впечатляващо е, че за 10 мача Рома е допуснал само един гол - нещо правено досега само от Интер и Каляри през 60-те години на миналия век.

С минималния успех на „Олимпико” Рома си върна аванса от 5 точки на върха. Столичани имат пълния комплект от 30 точки след 10 мача, а преследвачите Ювентус и Наполи са с по 25.

Тоти и Жервиньо бяха контузени, а Дъглас Майкон беше наказан. След 5 поредни загуби „летящите магаренца” бяха с подрязани крила на последното 20-о място.

През миналия сезон Киево победи два пъти Рома, но през тази кампания потенциалът на отбора от Верона е видимо по-малък.

Цяло първо полувреме Рома играеше доста безидейно и се блъскаше без успех в „жълтата” стена пред вратата на гостите, които не се притесняваха да се бранят с 10 човека.

Вратарят Пуджони изби бомбен шут на Кевин Строотман от дистанция. После Леандро Кастан си изкара жълт картон и ще пропусне следващия мач на Рома срещу Торино заради наказание.

Де Роси не бе точен с глава, а Маркиньо стреля неточно по диагонала.

След почивката опитите на Рома да пробие защитната стена на гостите продължиха.

В 59-ата минута Руди Гарсия извади Маркиньо и пусна Флоренци. Именно италианският национал изработи победния гол 8 минути след влизането си на терена.

Ляич пусна за Флоренци в наказателното поле, първият му опит за центриране бе блокиран, но той от въздуха технично качи на главата на Марко Бориело, който с глава обърна в далечния ъгъл и вкара така ценния гол за 1:0.

До края още един удар на Бориело по диагонала бе избит, а Киево бе прекалено немощен в защита и стигна до само един опасен удар към Де Санктис, който изби лошо, но имаше засада при опита за добавка.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1