3. Пестеливо 1:0 и рекорд за Байерн във Франкфурт (ВИДЕО)

Пестеливо 1:0 и рекорд за Байерн във Франкфурт (ВИДЕО)

Марио Манджукич донесе успеха с акробатична изява, 27 поредни мача без загуба за баварците в Бундеслигата

Европейският шампион Байерн Мюнхен постигна пестелива победа с 1:0 над Айнтрахт Франкфурт във втория кръг на Бундеслигата. Марио Манджукич донесе втория пореден успех на баварците в първенството с красива странична ножица през първата част.

Байерн изравни и клубния си рекорд за 27 поредни мача в Бундеслигата без загуба. Успехът бе 18-и за супершампионите в последните 19 шампионатни мача.

Пеп Гуардиола заложи на Швайнщайгер и Кроос като опорни халфове, а Шакири, Мюлер и Рибери действаhа зад гърба на Манджукич.

Байерн стартира силно и веднага овладя средата на терена с типичната за Гуардиола висока преса.

В 9-ата минута Алаба центрира отляво, Кроос засече с глава почти от границата на наказателното поле и малко неочаквано топката се чукна в дясната греда за изненада на вратаря Кевин Трап.

Предупреждението бе факт, а голът дойде само две минути по-късно. Лам финтира и изведе Мюлер на десния фланг, последва центриране и Марио Манджукич акробатично с нещо като странична ножица опъна мрежата за 1:0 в полза на шампионите.

Удари на Инуи и Рибери бяха спасени. В 33-ата минута остро центриране на Кроос от пряк свободен удар отляво създаде хаос, Данте остана на чиста позиция, но стреля с всичка сила и прати право в тялото на Кевин Трап от непосредствена близост.

От нищото Айнтрахт стигна до гол в 41-ата минута, но той правилно бе отменен заради тънка засада. Флум засече на задната греда и прехвърли Нойер, но Майер беше в засада и добави с глава в мрежата. Страничният рефер правилно вдигна флага, но топката може би пак щеше да е в мрежата и без намесата на Майер.

Айнтрахт започна много по-надъхано втората част, а Байерн показа много по-неубедително представяне.

Едва в края на мача домакините се сетиха, че трябва да натиснат, защото Байерн не бе на познатото ниво. Майер свали за Айгнер, но той не можа да уцели от няколко метра и Нойер изчисти с крак.

Лакич свали за Селози, но той пропусна, а Байерн имаше и своите шансове да удвои на контра.

Рибери мина двама отдясно и намери свободния Швайнщайгер в наказателното поле, но Трап отново бе на ниво и изби.

Нойер бе на път да направи огромна глупост, но Данте покри неразчетеното му излизане напред и спаси удара на Лакич към опразнената врата.

В крайна сметка Байерн се отърва сух във Франкфурт и взе минимален успех.

Баварците имат пълен актив от 6 точки след два кръга, а Айнтрахт остава на дъното без спечелени точки след трагичното 1:6 в първия кръг от Херта.

Хофенхайм зашлеви Хамбургер с 5:1 като гост.

Бразилецът Роберто Фирмино буквално бе кошмар за Хамбургер, като вкара два гола и направи хеттрик от асистенции за другите попадения.
Фирмино даде аванс на Хофе още след 5 минути игра, но натурализираният норвежец Елиоуноси направи дузпа и Рафаел ван дер Ваарт изравни в самия край на първата част.

Второто полувреме бе ад за домакините.

Пак след 5 минути игра Воланд изведе наново гостите напред. Антони Модест покачи на 3:1 точно в средата на втората част, а 7 минути по-късно френският нападател бе точен още веднъж за 4:1. За капак Фирмино увенча страхотния си мач с нов гол в 77-ата минута за крайното 5:1.

Вердер надви Аугсбург с 1:0 у дома.

Турският халф Мехмет Екичи напредна в 22-ата минута, стреля в близкия долен ъгъл и вратарят Амсиф позволи топката да мине през ръцете му за 1:0.
Барселона прекратява пенсионирането на Шчесни?