3. Пет безответни гола и Байерн вече мисли за 1/4-финалите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Пет безответни гола и Байерн вече мисли за 1/4-финалите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Баварците разнищиха 10 души от Бешикташ

Байерн (Мюнхен) победи по категоричен начин Бешикташ в първия мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Баварците надделяха с 5:0 и по този начин за турския тим шансовете за продължаване напред са излюзорни.

Срещата на "Алианц Арена" започна кошмарно за гостите, които още в 16-та минута останаха с 10 души, след като Домогой Вида извърши изключително грубо нарушение и беше изпратен в съблекалнята едва след четвърт час игра. Това донесе пълната доминация на терена за баварците, но за първия си гол те трябваше да чакат до 43-та минута, когато Кингсли Коман намери Томас Мюлер в малкия пеналт и германецът показа усет към гола, отбелязвайки от близка дистанция.

Веднага след почивката Коман покачи на 2:0. Левандовски полчуи пас към аута и върна остро към дузпата, където французинът влезе от втора позиция и отбеляза без проблеми.

Бешикташ не излизаше от половината си и в следващите минути, като домакините се стремяха да стигнат до такъв резултат, че да направят реванша си символичен. Така в 66-та минута Робен напредна отдясно, подаде към Кимих, който центрира перфектно в наказателното поле и Томас Мюлер заби втория си гол в мача.

В 79-та Роберт Левандовски продължи традицията си да отбелязва в почти всички домакинства, след като Мартинес стреля мощно от дистанция, стражът на гостите не успя да улови добре и полският нападател завърши атаката по най-добрия начин. По-малко от десет минути по-късно пък отново той оформи и крайното 5:0.

Така визитата на Байерн в Турция на 14-ти март ще бъде мач без значение и немците вече очакват да разберат с кого ще спорят за място на 1/2-финалите в тазгодишното издание на турнира.