3. Пет от пет за Челси във Висшата лига (видео)

Пет от пет за Челси във Висшата лига (видео)

Шампионите си поиграха с новака Блекпул

Челси спечели петата си поредна победа в английската Висша лига, след като се наложи с категоричното 4:0 над новака Блекпул. Два гола за „сините” от Лондон отбеляза Флоран Малуда, а по един добавиха Дидие Дрогба и Соломон Калу – всичките през първото полувреме на срещата на „Стамфорд Бридж” пред 41 761 зрители.

Челси успя да поведе още във 2-ата минута, когато Калу реализира след изпълнение на ъглов удар от страна на Дрогба, като преди решителния удар Иванович отклони кълбото.

Вторият гол не закъсня и в 12-ата минута Флоран Малуда покачи аванса на домакините. Крилото получи топката от спринтиралия отвъд отбраната на Блекпул Дрогба и реализира 100-ия гол за Челси през 2010 г.

Гостите обаче отговориха и удар на Баптист в долния десен ъгъл бе сигурно избит от Чех.

Преднината на „сините” от Западен Лондон придоби класически измерения след половин час игра на „Стамфорд Бридж”, след като Дрогба записа името си сред голмайсторите. Коул се освободи по левия фланг и центрира към чернокожия нападател, който се завъртя и стреля в мрежата от границата на наказателното поле, като при шута се получи рикошет.

Коул пропусна преди Малуда да отбележи втория си гол в мача четири минути преди почивката. Французинът бе оставен непокрит и нацели десния долен ъгъл на вратата на Гилкс. Асистенцията бе на Калу.

През второто полувреме новакът стигна до две чисти положения. При първото Ди Джей Кембъл не се хвана на капана за изкуствена засада, Чех докачи кълбото, което бе изчистено от голлинията от Иванович. В 60-ата минута вратарят на Челси се справи с удар на Тейлър-Флетчър от границата на наказателното поле.

До края и двата отбора пропуснаха още няколко добри възможности, но до гол през втората част така и не се стигна.

След срещата Челси е едноличен лидер на върха в класирането с актив 15 точки, с 4 над Арсенал и Манчестър Юнайтед. Блекпул е 9-и със 7 точки от пет мача.

Челси: Чех, Иванович, А. Коул, Ферейра, Алекс (Брума 71’), Есиен, Рамиреш (Жирков 74’), Микел (Бенаюн 77’), Малуда, Дрогба, Калу.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1