3. Петър Чех подари точка на Уигън за 1:1 (видео)

Петър Чех подари точка на Уигън за 1:1 (видео)

Челси изпусна да се доближи до челото, чешкият вратар с ужасна грешка в края

Ужасна грешка на Петър Чех в края на мача с Уигън донесе само реми 1:1 на Челси като гостна “DW” в среща от 16-ия кръг на Висшата лига. Така серията от 4 поредни победи на Челси в първенството завърши. Дани Стъридж откри за гостите в 59-ата минута, а Жорди Гомес изравни две минути преди края. Хиксът остави Челси на 6 точки от Мамнчестър Сити и на 4 от Манчестър Юнайтед, но съгражданите имат мач по-малко.

Началните минути преминаха равностойно, като Уигън показа, че ще разчита на бързи контраатаки, като през другото време предимно ще се стреми да забавя нападенията на съперника.

Роберто Мартинес бе поставил цели петима защитници срещу фаворита от Лондон и това сериозно затрудни играчите на Чесли, в чийто състав Франк Лампард се бе завърнал сред титулярите, а Фернандо Торес бе на пейката за сметка на Дидие Дрогба.

Опитите на Челси да надхитри отбраната на Уигън оставаха безуспешни през първата част, като опасните положения се брояха на пръстите на едната ръка.

Босингва центрира за Ориол Ромеу и бившият играч на Барселона стреля, но Ал Хабси спаси.

Три мунути преди почивката Уигън поиска дузпа, след като Виктор Моузес стреля, а Бранислав Иванович посрещна топката с лакътя си, макар ръката му да бе плътно прилепена до тялото. Претенциите на „Латиск” останаха нечути от Мартин Аткинсън, който остави играта да продължи.

На почивката Андре Вияш-Боаш смени тактиката на “DW” и по-агресивният вид на Челси оказа своя ефект. Саломон Калу замени Ориол Ромеу и лондончани заиграха по-атакуващо.

Първият гол в мача падна при изключително опростена атака на Челси без сложни комбинации. Ашли Коул с дълъг диагонален пас отляво намери Даниел Стъридж зад защитата на Уигън, младият англичанин овладя чудесно с левия крак и без да се бави веднага простреля по диагонала Ал Хабси с десния за 0:1.

След гола обаче португалският треньор на Челси пак върна неуспешната тактика от първото полувреме, като замени Хуан Мата и пусна Джон Оби Микел.

В последната част на мача Челси си позволи да се прибере прекалено назад, като победата с 1:0 и минимум усилия бяха по вкуса на гостите, но това им изигра лоша шега.

Сигналната лампа светна за лондончани, когато в 76-ата минута Иванович сбърка един пас към Чех, Родайега бе блокиран, а последвалият удар на Ди Санто летеше към мрежата, но Ашли Коул изчисти с глава.

Челси плати за лекия си подход към мача в 88-ата минута. При една атака отляво, Ди Санто намери Родайега в наказателното поле, той едва стигна топката, но успя да ритне леко към Чех, който направи огромна грешка и изпусна кълбото в краката на Жорди Гомес и той изравни от няколко метра на празна врата – 1:1.

Челси има 32 точки на трета позция, а Уигън е 18-ти с 13.