3. Петев с нова победа в Румъния

Петев с нова победа в Румъния

Университатя (Крайова) победи с 3:2 като гост Петролул (Плоещ)

Университатя (Крайова) с българския си треньор Ивайло Петев победи с 3:2 като гост Петролул (Плоещ) в среща от 28-ия кръг на румънското първенство и вече математически е сигурен участник в плейофа за титлата. Това е втори пореден успех за тима от Олтения и с 45 точки те заемат 4-ото място в класирането, като изостават с 4 от 3-ия ЧФР Клуж и водят с 4 пред шампиона от миналата година Фарул (Констанца). Начело е ФКСБ с 58, след като днес постигна обрат срещу друг отбор от Букурещ – Волунтари. Намиращият се на 7-о място Сепси е с 37 точки и няма шанс да достигне 4-ия в оставащите два кръга.

Хората на Ивайло Петев иимаха превъзходство през по-голямата част от мача и поведоха с 2:0 малко преди края на първата част. Най-напред Йован Маркович откри резултата с глава в 32-ата минута след подаване на Александру Митрица, който хитро му копна топката от централната зона и го изведе сам срещу вратаря. А в 40-ата Маркович асистира на Щефан Байарам за 0:2. Маркович направи страхотен пробив по дясното крило, елиминира двама бранители и буквално сервира топката на Байарам на 10-ия метър.

Домакините върнаха един гол чрез Мариян Хужа в 45+1, който вкара с глава след изпълнение на ъглов удар. Веднага след началото на втората част изравниха чрез ветерана Георге Грозав, който получи отбита топка пред дъгата и с много красиво и параболично изпълнение не остави шансове на вратаря Лауренциу Попеску.

Все пак гостите диктуваха събитията на терена и отново поведоха с втория гол на Байарам в срещата след нова перфектна асистенция на Митрица, подал му на празна врата. Седем минути преди края резервата Андрей Иван можеше да увеличи преднината им, но пропусна дузпа. Гостите накрая завършиха и с 10 души, след като Базилио Нчама беше отстранен заради груб фаул.