3. Петко Христов с дебютен гол и асистенция в Серия А (ВИДЕО)

Петко Христов с дебютен гол и асистенция в Серия А (ВИДЕО)

Лацио отчая Специя с попадение в 90-ата минута за 4:3

Българският национал Петко Христов блесна с дебютен гол и асистенция за своя Специя, който въпреки това не можа да спечели първата в историята си точка срещу Лацио.

Отборът на родния бранител повеждаше на три пъти в резултата, но загуби с 3:4 след 2 гола в самия край на мача от 35-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините от Специя могат да съжаляват, защото на 3 пъти повеждаха в резултата, а и тяхно попадение в добавеното време на първата част бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

Иначе нашият защитник Христов асистира още в 9-ата минута на Келвин Амиан, който бе точен за 1:0.

В 33-ата звездата на гостите Чиро Имобиле изравни от дузпа, но само 2 по-късно колумбиецът Кевин Агудело отново даде аванс на Специя.

Точно преди паузата попадение на домакините не бе зачетено заради засада на Даниеле Верде, а скоро след подновяването на играта вратарят им Иван Проведел си вкара злощастен автогол.

Това се случи в 54-ата минута, но в 56-ата Петко Христов се разписа за първи път в Калчото, след като засече с глава центриране от свободен удар именно на Верде.

Въпреки това Лацио не се предаде и показа защо е претендент за участие в Европа догодина.

В 68-ата минута Сергей Милинкович-Савич изравни за 3:3, а в 91-ата Франческо Ачерби донесе драматичната победа на „орлите“.

С нея те изместиха градския съперник Рома от петото място в класирането. Лацио има 59 точки, с 1 повече от „вълците“ на Жозе Моуриньо, които обаче са с мач по-малко.

Специя остана с 33 точки след третата си поредна загуба в Серия А и 35 срещи, докато първият изпадащ Салернитана има 25, но е с 33 изиграни двубоя.