3. Петко Христов се завърна за Специя при загуба за Купата (ВИДЕО)

Петко Христов се завърна за Специя при загуба за Купата (ВИДЕО)

Втородивизионният тим ще се изправи срещу Рома на осминафиналите

Петко Христов се завърна сред титулярите на Специя, но не можа да помогне на отбора са се спаси от провал за Купата след 0:2 срещу втородивизионния Лече и отпадна от Купата на Италия.

Бавшият тим на Валери Божинов ще се изправи срещу Рома на осминафиналите, а Христов и компания записаха пета загуба в последните си шест мача във всички турнири и отпаднаха.

Специя имаше леко предимство в началото, но не създаде нищо опасно пред вратата на съперника. Лече, който е трети в Серия Б, постепенно взе инициативата. Гостите поведоха малко преди почивката, когато центриране на Барека бе засечено отлично от Марсин Листковски, който с глава откри резултата.

Втората част започна с открит футбол и положения и пред двете врати. Домакините стигнаха до една добра ситуация, въпреки че след това се оказа, че е имало засада и евентуален гол нямаше да бъде признат.

Попадение на Лече бе отменено в 52-ата минута, но малко по-късно се стигна до втори гол във вратата на Специя. Отлична работа на Пабло Родригес по лявото крило доведе до подаване към Калабрези, който с удар от въздуха прати топката в мрежата.

В 64-ата минута Давид Стрелец удари греда, но това бе една от много малкото ситуации пред вратата на Лече. Домакините не успяха и да натиснат сериозно в края. Те успяха да пратят топката в мрежата в 83-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. "Джалоросите" имаха нови възможности след почивката, но и те не стигнаха до нов гол.