3. ПО ШАМПИОНСКИ: Арсенал надви Юнайтед в 90-та минута (ВИДЕО)

ПО ШАМПИОНСКИ: Арсенал надви Юнайтед в 90-та минута (ВИДЕО)

Юноша на клуба донесе победата

Арсенал успя да победи Манчестър Юнайтед с 3:2 след късна драма в дербито от 21-ия кръг на Висшата лига.

Със самото начало на срещата домакините наложиха натиск. Йодегор опита изстрел от 16-17 метра, но бе блокиран добре. Малко след това "дяволите" развиха добра атака, на чийто връх се озова Бруно Фернандеш. Той изпревари Рамсдейл и опита да си спечели дузпа, като на повторенията се видя, че вратарят леко го подпира .Главният съдия Антъни Тейлър бързо прецени, че няма аргумент за наказателен удар.

В 17-ата минута Юнайтед откри. Партей сбърка с пас в своята половина и топката моментално попадна у Рашфорд, който излъга именно ганаеца и с отмерен удар в долния десен ъгъл на Рамсдейл направи 0:1.Радостта на тима от Манчестър трая едва седем минути. "Артилеристите" разиграха добре след едно статично положение, при което топката беше изнесена на левия фланг, а оттам Джака "качи" топката на главата на Нкетия, който нямаше затруднения да направи 1:1.

Само седем-осем минути след началото на втората част Арсенал осъществи обрат. Сака получи топката на любимата си позиция вдясно, освободи си място и със страхотен удар в далечния ъгъл разпечата Де Хеа.

Този път обаче радостта на "топчиите" бе кратка. Рамсдейл се намеси много лошо при центриране от корнер и топката попадна на пътя на Лисандро Мартинес, който с глава я добута в мрежата за първия си гол като играч на Юнайтед.

В 65-ата минута Йодегор можеше да се разпише след лошо избита топка от бранител в бяло, но Ериксен предотврати опасният шут на норвежеца да спре в мрежата на гостите. Пет по-късно нов хубав удар на Сака се отклони в крака на Ериксен, след което срещна десния стълб.

В следващите минути Арсенал сгъсти много обръча около вратата на Юнайтед, но така и не се намираше някой, който да засече центриранията, отправяни най-често от Йодегор.

В последната минута от редовното време лондончани удариха своя съперник за трети път. Добра комбинация от левия фланг стигна до наказателното, където Еди Нкетия издебна отбраната на тима от Манчестър и само чукна топката във вратата на Де Хеа.