3. По шампионски: Барса спечели дербито с Атлетико (ВИДЕО)

По шампионски: Барса спечели дербито с Атлетико (ВИДЕО)

Каталунцитеспряха устрема на столичани и дръпнаха с 11 точки на върха

Барселона спечели с минималното 1:0 дербито с Атлетико (Мадрид) от XXX кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Единственото попадение в срещата на „Ноу Камп“ реализира Феран Торес в 44-ата минута, а още в началото Антоан Гризман от гостите удари греда.

Благодарение на успеха Барса вече има аванс от 11 точки на върха във временното класиране.

Момчетата на Шави имат 76 пункта, докато „дюшекчиите“ остават 3-и в класирането с 60 в своя актив.

Вторият Реал (Мадрид) е с 65, а до края на сезона остават 8 мача.

Още в първата минута шут на Гризман се отби в напречната греда на вратата на каталунците.

Десет минути преди края на първата част вратарят на домакините Марк Андре тер Щеген направи добро спасяване след нов опит за гол на френския национал Гризман.

В 44-ата минута Рафиня асистира за Феран Торес, който с удар в десния ъгъл не остави шансове за вратаря Ян Облак.

След почивката Педри и Рафиня направиха пропуски пред вратата на мадридчани, а две минути преди изтичане на редовното време Алваро Мората не успя да изравни в полза на Атлетико. "Червено-белите" нямат победа на "Камп Ноу" в шампионата на Испания в 16 последователни мача.

Така Барса прекъсна поредицата си от два поредни двубоя без отбелязан гол, а и спря серията от 5 шампионатни победи на Атлетико (Мадрид).