3. По шампионски: Клиничен Арсенал дръпна на върха (ВИДЕО)

По шампионски: Клиничен Арсенал дръпна на върха (ВИДЕО)

„Топчиите“ разгромиха Евертън с 4:0

Лидерът Арсенал постигна 19-ата си победа за сезона в английската Висша лига.

„Топчиите“ спечелиха с категоричното 4:0 отложеното си от 7-мия кръг домакинство на Евертън и вече имат 60 точки на върха в класирането, с 5 повече от шампиона Манчестър Сити при равен брой изиграни мачове.

Момчетата на Микел Артета имаха трудности срещу отлично организираната защита на „карамелите“ през първото полувреме, но в края му решиха всичко с 2 бързи гола.

Всъщност, до 40-ата минута домакините нямаха нито един удар към вратата на Джордан Пикфорд, ала още с първия си успяха да открият резултата.

След постепенна атака Олександър Зинченко изведе в коридор Букайо Сака и той с плътен шут в близкия горен ъгъл даде аванс на „топчиите“.

Само 6 минути по-късно те го удвоиха, тъй като в добавеното време на първата част именно Сака подаде към Габриел Мартинели и той не сгреши – 2:0.

При този резултат дойде почивката, а след нея последваха няколко смени в двата отбора.

Арсенал реши всичко в 71-ата минута, когато капитанът Мартин Йодегор оформи класиката.

Крайният резултат пък оформи Мартинели в 80-ата минута, когато реализира втория си гол за вечерта след асистенция на Еди Нкетия.

Така „артилеристите“ вече имат комфортен аванс на върха, докато Евертън остана в зоната на изпадащите с 21 пункта от 25 мача.

АРСЕНАЛ - ЕВЕРТЪН 4:0
1:0 Букайо Сака (40)
2:0 Габриел Мартинели (45+2)
3:0 Мартин Йодегор (71)
4:0 Габриел Мартинели (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арсенал: Рамсдейл, Уайт, Салиба, Габриел, Зинченко, Жоржиньо, Джака, Йодегор, Сака, Мартинели, Тросар;

Евертън: Пикфорд, Коулмън, Кийн, Тарковски, Миколенко, Гей, Онана, Дукуре, Иуоби, Макнийл, Мопе.