3. ПО ШАМПИОНСКИ! Ливърпул изтръгна драматично трите точки от Вила (ВИДЕО)

ПО ШАМПИОНСКИ! Ливърпул изтръгна драматично трите точки от Вила (ВИДЕО)

Мърсисайдци обърнаха от 0:1 с победен гол в 94-ата минута

Астън Вила бе напът да нанесе първа загуба на Ливърпул в шампионата и да поднесе сензацията на кръга, но борбените играчи на Юрген Клоп успяха за пореден път да покажат класа и характер и направиха късен обрат, спечелвайки с 2:1 като гости. Вила поведе в 21-ата минута с гол на Трезеге, а изравнителното попадение падна в 87-ата и бе дело на Андрю Робъртсън след асистенция на Мане. В добавеното време Садио Мане се разписа и донесе десета победа за Ливърпул през сезона в първенството.

Бирмингамци влезнаха по-добре в двубоя на „Вила Парк“, като още в първата минута създадоха опасност пред вратата на гостите.

Мане пропусна да отбележи с глава в 15-ата, а минута по-късно Салах не се възползва от добро подаване на Ван Дайк и стреля в обсега на вратаря.

В 21-ата минута Макгин центрира от фаул, Трезеге бе оставен непокрит и преодоля лесно Алисон, засичайки в движение топката. Ситуацията бе прегледана с ВАР заради съмнения за засада, но попадението бе зачетено.

В 29-ата гол на Фирмино бе отменен заради засада, а повторенията показаха, че бразилецът е в чиста позиция и само ръката му е в положение на засада.

В началото на второто полувреме Вайналдум и Мане имаха шансове да изравнят, но не показаха нужната точност, а в 54-ата Хендерсън завърши опасна атака на мърсисайдци със слаб пас.

Влезлият като резерва Ориги пробва удар от малък ъгъл в 70-ата, но топката мина над целта, а две по-късно  Мане шутира неточно от границата на пеналта.

В 78-ата домакините направиха опасна атака, която обаче завърши с изчистване на Ван Дайк от голлинията.

Офанзивата на гостите даде резултат в 87-ата минута, когато след центриране на Мане Робъртсън засече точно с глава на далечната греда за 1:1.

Драмата стана пълна в добавеното време, когато Мане реализира с глава след корнер изпълнен от Трент Александър-Арнолд.

Така Ливърпул остава лидер в класирането с 31 точки, докато Астън Вила е 16-и с 11 точки.