3. ПО ШАМПИОНСКИ: Ливърпул размаза Кристъл Палас със 7:0 насред Лондон! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Мърсисайдци" постигнаха най-убедителната си победа за сезона

Английският шампион Ливърпул показа страхотна игра при гостуването си на Кристъл Палас в мач от 14-ия кръг на Висшата лига и разби "орлите" с 7:0 насред Лондон!

Такуми Минамино, който започна на мястото на Мохамед Салах, откри резултата още в третата минута. Японецът получи топката от Мане в наказателното поле. Той първоначално не успя да стреля, но търпеливо изчака, освободи си пространство и прати топката в долния десен ъгъл на Гуаита. За него това е първи гол във Висшата лига.

Гостите имаха сериозно предимство срещу Палас в началото на мача. Лондончани успяха да се окопитят и постепенно изравниха играта и имаха силен период към средата на полувремето, като създадоха и няколко добри положения пред вратата на Алисон.

Вилфрид Заха и Джордан Аю създаваха проблеми на защитата на гостите, но не успяваха да стигнат до завършващ удар. При една ситуация Аю не успя да засече топката след центриране на Заха, при друга Фабиньо се намеси в решителен момент и не позволи на нападателя да стреля. В 24-ата минута Палас пропусна най-добрата си ситуация. Аю се откъсна от защитата и влезе в наказателното поле, а Заха бе непокрит на точката на дузпата. Подаването на ганаеца обаче бе неточно и провали атаката.

След като пропусна възможностите си, отборът на Рой Ходжсън получи втори гол в 35-ата минута. Фирмино отлично намери Мане, а той се обърна и отправи хубав удар, с който удвои аванса на гостите. Сенегалският нападател се разписва срещу този съперник в седми пореден мач.

Втората част видя цели четири гола за мърсисайдци. Първо Джордан Хендерсън се разписа за първи път през сезона във Висшата лига след 52 минути игра след чудесен удар от дъгата на наказателното поле, а Роберто Фирмино вкара втория си гол в срещата след великолепното си представяне в хода на срещата.

Въпреки че влезе като резерва, Мохамед Салах реализира гол при визитата на Кристъл Палас. В 81-ата минута Ливърпул получи корнер, а Александър-Арнолд центрира към Жоел Матип, който се извиси и с глава намери в наказателното поле Салах. Египтянинът отправи удар с глава, който се оказа неспасяем за Гуаита – 6:0.

Само три минути по-късно падна и седмия гол във вратата на домакините, който бе дело на Мохамед Салах след отличен пас на Окслейд-Чембърлейн. Така Ливърпул събра 31 точки и има шест точки аванс на върха пред Тотнъм, който обаче има мач по-малко. Палас пък остана 12-ти с 18 пункта.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)