3. Победа на Уест Бромич не стигна за спасение (ВИДЕО)

Победа на Уест Бромич не стигна за спасение (ВИДЕО)

Тимът остава на 17-о място във Висшата лига

Уестк Бромич победи с 3:0 над Саутхемптън. Така бирмингамци събраха 24 точки, но са на цели 6 от спасителното 17-то място във Висшата лига. Домакините успяха да изковат успеха още през първото полувреме, когато вкараха 2 гола, а трети не им бе зачетен заради засада.

Още в 5-ата минута топката влезе в мрежата на „светците“, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 8-ата минута Калъм Робинсън шутира, но топката премина покрай левия стълб. В 10-ата минута гостите имаха добра възможност, но Кайл Уолкър-Пиърс шутира с десния крак, но Сам Джонстън спаси.

Положенията се редяха и пред двете врати. Първо Конър Таунзенд пропусна да вкара за УБА, а след това същото направи и Мбайе Диагне. Гостите се отчетоха с пропуск на Стюард Армстронг.

В 31-ата минута Фрейзър Форстър извърши нарушение в наказателното поле и реферът Саймън Хупър отсъди дузпа, която Матеуш Перейра превърна в гол за 1:0.

Само 3 минути по-късно домакините вкараха и второ попадение. Матю Филипс си освободи пространство, след пас на Диагне и изпрати топката в мрежата на гостите за 2:0.

УБА затвори мача в 69-ата минута. Окай Йокушлу даде чудесен пас към Камъл Робинсън, който се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и не сбърка.

Гостите имаха възможност да върнат един гол в 80-ата минута, но Че Адамс стреля покрай вратата.

В даденото от рефера продължение „светците“ имаха възможност да изпълнят дузпа. Конър Таунзенд извърши нарушения и Хупър посочи бялата точка. Джеймс Уорд-Праус стреля, но Сам Джонстън спаси и мачът завърши при резултат 3:0.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)