3. Победа номер 900 за Наполи в Серия А в стотния мач на Сари (ВИДЕО)

Победа номер 900 за Наполи в Серия А в стотния мач на Сари (ВИДЕО)

Зиелински и Джакерини вкараха след почивката за 2:0 над измъчвания от контузии Дженое

Наполи пречупи защитата на Дженоа с голове на Пьотр Зиелински и Емануеле Джакерини през втората част за 2:0 на „Сан Паоло” на старта на 24-ия кръг в Серия А и временно се настани на второто място на точка пред Рома.

В мач номер 100 на треньора Маурицио Сари в италианския елит „партенопеите” взеха успех №900 в Серия А в своята история. Аркадиуш Милик беше на пейката след 4 месеца лечение на контузия, но така и не се появи в игра.

Сантяго Джентилети се контузи рано в редиците на „грифоните” и Иван Юрич направи принудителна смяна.

Фаузи Гулам се размина с блестящ гол директно от корнер, а друго негово центриране бе засечено с воле от Кулибали и сантиметри не стигнаха за гол. Хамшик също не успя на първа греда след друг ъглов удар.

Дженоа бе натикан пред собственото наказателно поле, а загуби и Мигел Велосо заради друга контузия.

След почивката Наполи продължи да натиска методично и резултатът не закъсня. Дрис Мертенс вся хаос с рейд към наказателното поле, отбитата топка попадна в Пьотр Зиелински и той насочи в долния ъгъл за 1:0.

Голът доведе до още по-освободена игра в атака на неаполитанците и те заредиха положение след положение с нови сили.

Мертенс овладя дълга топка, подмина Бурдисо и великодушно пусна на Джакерини, който вкара на празна врата първия си гол в Серия А с екипа на Наполи.

Нападателят Леонардо Паволети влезе в игра срещу бившия си клуб Дженоа, но до края нямаше нови голове.