3. Полша изпусна световния шампион Германия, Украйна е аут от Евро 2016 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Украйна е първият отпаднал отбор от турнира, Аркадиуш Милик направи два големи пропуска срещу Бундестима

Световният шампион Германия направи първото нулево реми на Евро 2016 след интересен мач без голове срещу Полша на „Стад дьо Франс” в Париж. Поляците изпуснаха по-добрите положения след почивката чрез Милик, а Бундестима стигна само до опасен удар на Йозил. Ремито изхвърли Украйна от турнира. Украинците са първият отпаднал отбор след втората си загуба на турнира от Северна Ирландия по-рано днес.

Германия и Полша водят в групата с по 4 точки след това 0:0, Северна Ирландия има три, а Украйна още няма точки. В последното завъртане в Група
C Германия ще срещне северноирландците, а Полша играе с Украйна.

Йоахим Льов направи една промяна и заложи на възстановения Матс Хумелс като титуляр в центъра на защитата за сметка на отбелязалия срещу Украйна Шкодран Мустафи. От другата страна Фабиански и Гросицки бяха двете промени в тима на Адам Навалка.

През първата част Германия доминираше в играта, но чисти положения за гол нямаше.

Сами Кедира получи жълт картон още в 3-ата минута, Гьотце стреля над целта с глава, а крайният защитник Йонас Хектор шутира силно и неточно след пас на Тони Кроос. Самият Кроос не стигна до пас на Мюлер и нямаше как да стреля по-точно.

Милик и Левандовски комбинираха добре пред наказателното поле на Бундестима в 21-ата минута, ала Хьоведес и Хумелс се хвърлиха на пътя на топката. Йозил също си изкара жълт картон. Кедира опита далечен шут, който не намери очертанията на вратата.

Втората част стартира с най-големия пропуск в мача и той бе пред вратата на Мануел Нойер. Още преди да е изминала и минута от подновяването на играта Гросицки центрира отдясно, топката дойде идеално за Аркадиуш Милик пред вратата, но той закачи съвсем леко с глава и топката мина на косъм от лявата греда на безпомощния Нойер, който нямаше как да реагира.

Германия се стресна и веднага след това Гьотце бе изведен на чиста позиция, но стреля силно право във Фабиански.

После Левандовски чукна за Милик от свободен удар и неговият коварен изстрел покрай стената мина леко встрани от близката лява греда. В следващата минута объркване в немската защита позволи на Гросицки с глава да изведе Левандовски сам през центъра, но съотборникът му в Байерн Жером Боатенг се върна на спринт и го блокира при опита за шут.

Германия се мъчеше да измисли нещо и далечен удар на Кроос прелетя безопасно над вратата. Пак пред Нойер беше по-напечено и Милик получи идеален пас отляво по земя, но не уцели топката около точката на дузпата.

Пак Германия отвърна в следващата атака и Йозил накара Фабинаски да спасява с една ръка.

До края нямаше големи рискове и Германия се задоволи само с точка.