3. Полша уволнява Сантош след само шест мача

Полша уволнява Сантош след само шест мача

Португалецът записа три победи и три загуби до момента

Ръководството на Полската футболна федерация е взело решение да уволни старши треньора Фернандо Сантош. Така твърди местната телевизия ТВП Спорт.

68-годишният Сантош изкара само шест мача начело на националния отбор, в които записа три победи и три загуби. В квалификациите за европейското първенство поляците заемат незавидното четвърто място в група "Е" с едва 6 точки от пет мача, като изостават от Албания, Чехия и Молдова и изпреварват единствено аутсайдера Фарьорски острови.

В неделя Полша загуби с 0:2 при гостуването си на Албания, а през юни тимът отстпъпи с 2:3 и при гостуването си на Молдова, въпреки че водеше с 2:0 до почивката.

Преди да поеме националния отбор на Полша Сантош бе осем години начело на Португалия, като с родината си спечели и европейската титла през 2016 година. Преди това той води и националния отбор на Гърция, с който достигна до осминафиналите на световното първенство през 2014 година в Бразилия.