3. Поредна издънка за Милан - 0:0 с Бари на "Сан Сиро"

Поредна издънка за Милан - 0:0 с Бари на "Сан Сиро"

Вратарят Марко Сторари спаси тима на Милан от резил

Отборът на Милан записа поредния си срамен резултат от началото на сезона. Късно тази вечер "росонерите" не успяха да победят тима на Бари, като срещата на "Сан Сиро" завърши при нулево реми. Гостите определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от Милано, след като изпуснаха дузина чисти голови положения. В герой за "червено-черните" пък се превърна вратарят Марко Сторари, който с решителните си намеси отчая нападателите на Бари.

Старши треньорът на „росонерите” Леонардо бе направил няколко промени в стартовия състав. Младата бразилска звезда на Милан Пато бе оставен на резервната скамейка за сметка на неговия сънародник Роналдиньо. Атаката на „червено-черните” пък бе водена от единственото класно попълнение в тима – Клаас-Ян Хунтелаар.

Противно на логиката срещата започна с натиск на гостите, които в първия кръг на Серия „А” измъкнаха равенството при гостуването си на другия милански тим – Интер. В 6-ата минута Алварез проби по лявото крило и центрира опасно в малкия пеналт, но Каладзе успя да избие топката. Само три минути по-късно играч на гостите центрира от фаул, а последвалият удар на Бонучи мина над вратата на Сторари. Играчите на Бари продължиха да натискат и в 15-ата минута получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от границата на полето. Ударът на Барето обаче срещна стената.

Домакините сътвориха първото си по-опасно положение чак в 20-ата минута. Холандецът Хунтелаар овладя топката по дясното крило и центрира остро към близката греда, където се бе включил неговият сънародник Зеедорф. Бранител на Бари обаче успя да пресечепаса и предотврати опасността пред Жилет. Три минути по-късно Ривас проби по левия фланг, топката попадна в краката на Гаци, чийто шут от границата на полето мина над вратата на Милан.

В 30-ата аржентинецът Ривас навърза двама бранители на „росонерите”, влезе в полето и стреля силно с десния крак, но за негово съжаление ударът му мина на сантиметри от вратата на Сторари. Четири минути по-късно след центриране от корнер, Бонучи стреля с глава от 6-7 метра, но с уникална намеса стражът на Милан успя да избие. До края на първата част домакините се опитаха да затруднят вратаря на Бари, а в последните минути удар на Гатузо от границата на полето мина над вратата на Жилет.

В 50-ата минута Андреа Пирло с хубав пас в коридор намери Роналдиньо, който стреля от движение, но стража на гостите улови топката. Играчите на Бари отвърнаха с хубава атака, като топката стигна до бившия играч на Милан Кутузов. Той овладя кълбото между трима бранители на „червено-черните”, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на Сторари. В 53-ата минута Пирло изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар от 30-ина метра. Жилет изби неуверено кълбото, притичалият Роналдиньо стреля с глава, но ударът му срещна напречната греда. Страничният рефер обаче бе вдигнал флага за засада.

В 57-ата минута Ривас отново изтормози отбраната на домакините, след като преодоля двама бранители и подаде на непокрития Донати. Халфът стреля много силно с десния крак, но отново Сторари с блестяща намеса спаси своя отбор. Две минути по-късно Пато проби по десния фланг и върна кълбото към границата на полето. Бразилският магьосник Роналдиньо изстреля истински снаряд към вратата на Бари, но Жилет с уникален рефлекс изби влизащата под гредата топка. В 70-ата минута Барето овладя топката пред дъгата и веднага подаде вляво към непокрития Масиело, който стреля по земя, но отново Сторари бе заел добра позиция и улови.

В 77-ата минута гостите организираха отлична контраатака, топката стигна вдясно до оставения непокрит Миджорини, а Сторари успя да избие с крак. При последвалата атака за Милан, Абате овладя топката в полето и стреля, но капитанът на Бари Жилет улови кълбото. Девет минути по-късно Одо центрира в малкия пеналт към Индзаги, но ударът с глава на ветерана бе блокиран от бранител на гостите. До края на мача домакините се опитаха да стигнат до победата, а опасен изстрел на Пирло бе спасен от Жилет.

След поредната си издънка отборът на Милан заема 11-ото място в класирането с актив от 8 точки, а тимът на Бари е на 12-ата позиция с точка по-малко.

Милан – Бари 0:0