3. Поредна издънка за Пуул в мач номер 600 за Джерард (ВИДЕО)

Поредна издънка за Пуул в мач номер 600 за Джерард (ВИДЕО)

"Червените" завършиха 1:1 у дома с Нюкасъл

Отборът на Ливърпул допусна поредна грешна стъпка в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Нюкасъл. Срещата се игра на стадион "Анфийлд" и бе от програмата на 10-ия кръг на английската Висша лига.

"Свраките" излязоха първи напред в резутата в 43-ата минута, а Суарес изравни в 67-ата. Гостите завършиха и мача с човек по-малко, след като Колочини получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Суарес в 84-ата минута.

Мачът бе юбилей за емблематичният капитан на мърсисайдци - Стивън Джерард, за когото това бе мач номер 600 с фланелката на клуба.

Иначе двубоят започна с по-активна игра на "червените" и неточни удари на Суарес и Стърлинг. За Нюкасъл Ба и Бен Арфа опитаха късмета си от дистанция, но неуспешно.

Като цяло обаче, качеството на играта на бе на много високо ниво и през първата част двамата вратари бяха затруднявани основно чрез изстрели от дистанция.

В 43-ата минута обаче, Хатем Бен Арфа намери Кабай на изгодна позиция, а последният с хубав удар даде аванс на своите.

През втората част домакините излязоха пределно мобилизирани да не загубят срещата и натиснаха съперника си от самото начало.

След няколко характерни пропуска за Луис Суарес се стигна до 67-ата минута, когато уругваецът изригна с едно от също така марковите си попадения. Той овладя на гърди дълъг пас на Енрике, преодолявайки Колочини, премина покрай Крул и пусна топката в мрежата му за 1:1.

След попадението играта се оживи, но въпреки това до края на двубоя нов гол не падна. В 84-ата минута пък, Фабрицио Колочини получи директен червен картон за груб фаул срещу Луис Суарес.

Хиксът означава, че домакините вече имат актив от 11 точки и се намират на 12-о място във временното класиране, докато "свраките" са 10-и с 14 пункта.