3. Порто постигна 11-а победа в Португалия от 13 мача

Порто постигна 11-а победа в Португалия от 13 мача

Жертва на лидера в първенството този път бе Витория Сетубал

Съперникът на родния ЦСКА в Лига Европа Порто постигна 11-а победа в португалския шампионат, след като успя да се наложи пред собствена публика над Витория Сетубал. Мачът завърши с минимална победа с 1:0, но попадението бе достатъчно, за да може Порто да си тръгне с пълен актив от точки за 11-и път от началото на сезона.

Резултът бе открит в 45-ата минута, когато Порто получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Хълк и след изстрела му топката влетя в мрежата. През втората част голове нямаше, но гостите пропиляха отлична възможност за отбелязване на гол в самия край на мача. За тях бе отсъдена дузпа в 91-ата минута на срещата, но Джаилсон сгреши от бялата точка и последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:0.

Победата остави Порто на върха и тимът вече е с 35 точки, на цели 8 пред втория Бенфика. Витория е на 13-ото място с 13 точки.