3. Портсмут подписа оставката на Бенитес

Портсмут подписа оставката на Бенитес

Последният във Висшата лига победи Ливърпул с 2:0 на „Фратън Парк”

Последният в класирането на английската Висша лига Портсмут се подигра на гранда Ливърпул в срещата между двата тима от 18-ия кръг на шампионата.

Помпи на Аврам Грант стигна до успеха с 2:0 на собствения си „Фратън Парк”, което почти сигурно ще означава край на кариерата на Рафа Бенитес като мениджър на мърсисайдци. Поредният неуспех най-вероятно ще накара американските собственици на клуба да уволнят испанеца и да назначат на негово място Юрген Клинсман.

Головете за Пмпи в мача отбелязаха Белхадж в 33-ата минута и Пикион в 82-ата. В края на първата част халфът на Ливърпул Масчерано получи червен картон за грубо нарушение срещу Бен Хаим и удар без топка.

В първите 30 минути на срещата и двата тима имаха добри възможности за гол, но Рейна и Бегович показаха класа.

3 минути по-късно обаче защитата на Ливърпул сбърка фатално, Джонсън не успя да изчисти добре една топка, която попадна на волето на Белхадж, който с топовен шут разстреля испанския страж на „Червените”.

Ливърпул се опита моментално да върне гола, но в края на полувремето Масчерано извърши брутален фаул срещу Бен Хаим и при падането го удари в лицето. Реферът Лий Мейсън не се поколеба и му показа червен картон.

Въпреки че останаха с 10 човека на терена гостите се опитаха да се върнат в мача. Джерард стреля опасно, топката рикошира в защитник на Помпи, но Бегович прояви страхотен рефлекс. Близо до гола бе и Торес, но се поколеба и топката му бе избита от бранителите в синьо.

На два пъти добри възможности се откриха и пред голмайсторът на домакините Пикион, но ударите му минаха покрай вратата.

Карагър, който изигра мач номер 600 в кариерата си за Ливърпул, пък стреля високо над вратата от около 15-ина метра.

Всичко за Ливърпул свърши в 82-ата минута. Пикион изигра по великолепен начин една ситуация в наказателното поле и с удар от въздуха, от малък ъгъл, наказа Рейна – 2:0.

До края мърсисайдци бяха безсилни и не успяха дори да отбележат почетен гол.

Помпи имат вече в актива си 14 точки, само на 2 от спасителната зона, а Ливърпул остават 6-и с 27.

ПОРТСМУТ – ЛИВЪРПУЛ 2:0

(1:0) Белхадж 33’
(2:0) Пикион 82’

ПОРТСМУТ: Бегович; Финан, Кабул, Бен Хаим, Хрейдарсон; Йебда, Браун, О’Хара, Белхадж, Боатенг (89’ Мълинс); Пикион

ЛИВЪРПУЛ: Рейна; Джонсън, Карагър, Агер, Инсуа (68’ Аурелио); Каут, Масчерано, Лукаш (88’ Спиъринг), Досена (53’ Бенаюн), Джерард; Торес

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йебда, Пикион (П); Джонсън, Лукаш, Торес (Л)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Масчерано (45’)
СТАДИОН: „Фратън Парк”, Портсмут