3. Портсмут ще играе финал за Купата на Англия!

Портсмут ще играе финал за Купата на Англия!

Съдията Уайли допринесе за успеха на "Помпи", който спечели с 2:0 над Тотнъм след продължения на "Уембли"

Отборът на Портсмут буди възхищение с духа, който демонстрира, въпреки финансовите проблеми в клуба. „Помпи”, който е почти сигурен изпадащ, ще играе финал за Купата на Англия за втори път през последните три години. Носителят на трофея от 2008 г. изхвърли Тотнъм във втория полуфинал, след като се наложи над лондончани с 2:0 след продължения. Заслуга за успеха на тима на Аврам Грант обаче имаше и съдията Алън Уайли, който не призна редовен гол за Тотнъм при 0:1 в първото продължение, а после даде несъществуваща дузпа за второто попадение на южняшкия тим.

Първото полувреме бе двуостро, с леко надмощие за Тотнъм. Все пак най-доброто положение за откриване на резултата създаде Портсмут в 37-ата минута, когато Йебда изведе Фредерик Пикион зад отбраната на „Спърс”, но Гомес се намеси решително, избивайки с десния си крак.

В самия край Том Хъдълстоун имаше никак не лоша възможност, след като стреля с левия крак извън наказателното поле, но Джеймс успя да избие виртуозно.

През второто полувреме Тотнъм натика Портсмут в неговата половина и пропусна дузина удобни положения. Питър Крауч на три пъти бе близо до гола, а веднъж и Лука Модрич. Естествено опитите на Крауч се изразяваха в преимуществото му на втория етаж. Един път обаче високият нападател не успя да порази вратата на „Помпи”, след като се хвърли с шпагат, достигайки с дългите си крака остро центриране отляво.

В началото на продълженията Портсмут започна по-добре и удар Фредерик Пикион мина близо до лявата греда на Гомес. След това Павлюченко се откъсна пред наказателното поле, но един гълъб, който се разхождаше по терена, го притесни и руснакът стреля далеч от вратата.

Изненадващо или не „Помпи” стигна до попадение в 99-ата минута. Майкъл Доусън се подхлъзна в наказателното поле след центриране, топката се озова в краката на Пикион, който без проблеми я прати в мрежата на Гомес. Веднага след това редовен гол на Тотнъм бе отменен. Съдията Алън Уайли видя някакво нарушение, което остана незабелязано за останалите 85 000 зрители на „Уембли”, и не зачете попадението на Крауч.

Бейл, Павлюченко и Чорлука опитаха да възстановят равенството във второто продължение преди главният рефер да отсъди много спорна дузпа за Портсмут, която окончателно класира тима на финала. Аруна Диндан се откъсна при контраатака, като в наказателното поле Уилсън Паласиос успя с шпагат да му избие топката. Уайли обаче прецени, че е извършено нарушение и посочи бялата точка. Кевин-Принс Боатенг реализира срещу бившия си тим и оформи крайното 2:0.

За класирането си на финала в най-стария турнир в света Портсмут, който изпадна в администрация, ще получи 900 000 лири и допълнителни финансови средства от ТВ-права.

Финалът с Челси е на 15 май на "Уембли".

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1