3. Португалия победи драматично Албания и запази шансове за Мондиал 2010

Португалия победи драматично Албания и запази шансове за Мондиал 2010

Отборът на Португалия постигна изключително драматична победа над състава на Албания с 2:1 и запази шансове да се класира на Световното първенство в ЮАР. Резултатът бе открит от Уго Алмейда в 28-ата минута, но само минута по-късно Богдани изравни. Победното попадение за португалците бе дело на Бруно Алвеш в 94-ата минута вкара така ценното попадение.

Срещата започна изключително добре за гостите, които след 28 минути игра водиха 1:0. Попадението бе дело на Уго Алмейда, който се разписа във врата на Албания. Домакините отбелязаха изравнителен гол почти веднага. В ответната атака Богдани се разписа за 1:1 и взриви трибуните на стадион „Кемел Стафа”. До края на полувремето не паднаха нови попадения и отборите се разделиха на почивка при резултат 1:1.

Втората част започна с натиск на гостите, които се опитаха да направят всичко възможно, за да вкарат гол. Атаките на португалците бяха много неуспешни и не се виждаше как ще се стигне до гол във вратата на домакините. Чудото се случи в 94-ата минута. Защитникът на Порто успя да се възползва от предоставената му се възможност и реализира.

Така след този мач португалците са на четвърто място, а Албания са предпоследни.