3. Португалия разпиля Норвегия с красиви попадения (ВИДЕО)

Португалия разпиля Норвегия с красиви попадения (ВИДЕО)

Куарешма вкара гола на вечерта в контролите за успеха с 3:0

Португалският национален отбор записа втора последователна победа в своите контроли след загубата с 0:1 от България в края на март. „Мореплавателите” сразиха Норвегия с 3:0 на „Драгао”.

Без Кристиано Роналдо и Пепе, които снощи ликуваха като европейски клубни шампиони с Реал Мадрид, селекцията на Фернандо Сантош пак имаше голямо надмощие над скандинавците.

В 13-ата минута Рикардо Куарешма изживя един от магическите си проблясъци и с блестящ удар с десния крак от левия фланг направи 1:0 над вратаря в горния ъгъл.

Нападателят на Борнемут Джошуа Кинг стреля право във вратаря Лопеш от обещаваща позиция. Кинг тормозеше португалската отбрана и можеше да получи дузпа за спъване на Жозе Фонте в 52-ата минута, ала съдията замълча.

Хенриксен от АЗ Алкмаар пък нацели гредата с удар с глава след центриране на Трондсен.

В 65-ата минута левият бек на домакините Рафаел Герейро вкара безупречен пряк свободен удар в близкия ъгъл за 2:0, а стражът Ярщайн не мръдна.

Пет минути по-късно Едер се измъкна и засече хубаво центриране отдясно на Жоао Марио за 3:0.

Португалия очаква контроли с Англия /на 2 юни/ и Естония /8 юни/, а на Евро 2016 е в група с Исландия, Австрия и Унгария.