3. Португалия смачка Люксембург, Роналдо се развихри (ВИДЕО)

Португалия смачка Люксембург, Роналдо се развихри (ВИДЕО)

Иберийците стигнаха до категоричен успех с внушителното 6:0

Португалия постигна безпроблемна победа с 6:0 при гостуването си на Люксембург в мач от група J от втория кръг на европейските квалификации. „Мореплавателите“ си подпечатаха успеха в рамките на 22 минути през първото полувреме, когато отбелязаха четири безответни попадения.

Защитникът на ЦСКА Енес Махмутович остана неизползвана резерва за домакините, който заемат пето място във временното класиране с една точка. Португалия е на върха с шест.

Иберийците излязоха напред в резултата след едва девет минути игра. Нуно Мендеш получи диагонално подаване, което свали за Кристиано Роналдо, а той без никакви затруднения прати топката в мрежата от близка дистанция.

Четвърт час след началото на двубоя Португалия поведе с 2:0. Бернардо Силва центрира за Жоао Феликс, а той с глава се разписа.

Три минути по-късно Жоао Палиня намери Бернардо Силва, а той прати топката в мрежата на Антони Морис с глава, въпреки дребния си ръст.

В 31-ата минута Кристиано Роналдо бе тотално забравен от люксембургските защитници и не се поколеба да стреля след подаване на Бруно Фернандеш, а с оставено толкова свободно пространство нямаше как да сгреши – 0:4.

Гостите значително намалиха оборотите при вече решен мач. Все пак, те стигнаха и до пето попадение в 77-ата минута след комбинация на две резерви. Рафаел Леао центрира за Отавио, а той с глава вкара за 0:5. И двамата влязоха в игра две минути преди попадението.

Португалия получи шанс да стигне и до шести гол в 85-ата минута, когато Рафаел Леао бе съборен в наказателното поле, което доведе до дузпа. Именно фтой се нагърби с изпълнението, но Антони Морис изби.

Леао се реваншира три минути по-късно с попадение, дошло след индивидуален рейд и оформило крайното 0:6.