3. Португалската обсада над Холандия стигна само за 1:1 (+ВИДЕО)

Португалската обсада над Холандия стигна само за 1:1 (+ВИДЕО)

Кристиано Роналдо носи равенството срещу "лалетата" в контрола

Португалия и Холандия, които са лидери в своите квалификационни групи за Световно първенство, завършиха 1:1 в контролна среща, играна на „Естадио Алгарве” между Фаро и Лоуле. Холандия поведе през първата част чрез Строотман и до края беше подложен на истинска обсада, като в крайна сметка Кристиано Роналдо изравни в 87-ата минута.

Доста качествени състави използваха двамата селекционери, съответно Пауло Бенто и Луис ван Гаал. Кристиано Роналдо водеше нападението на Португалия, а Робин ван Перси – на Холандия. Трябва да отчетем присъствието на Ариен Робен и Рафаел ван дер Ваарт в полузащитата на холандския състав.

И двата отбора имаха силна подкрепа от своите запалянковци.

Холандия поведе в 17-ата минута. Строотман стреля силно от границата на наказателното поле и прати топката в десния ъгъл на вратата, оставяйки безпомощен Бето.

Португалците трябваше да започнат да атакуват по-активно. Роналдо изскочи на добра позиция в 19-ата минута, но скъси прекалено много ъгъла и шутира встрани от вратата.

В 25-ата минута Пощига стреля безобидно с глава след центриране в наказателното поле от свободен удар.

2 минути по-късно Рубен Микаел не улучи вратата на гостите от чиста стрелкова позиция пред вратарското поле. Чудесна възможност бе това за португалците.

В 37-ата минута Кристиано Роналдо вкара красив гол с прехвърлящ удар, но беше маркирана засада, като положението бе тънко.

Отново той шутира преди почивката от свободен удар и изпрати топката над напречната греда.

През второто полувреме събитията се повториха – повече атаки за португалците и доста по-малко за холандците. „Мореплавателите” се надпреварваха един през друг да шутират, но го правеха неточно.

Хунтелаар, който замени Ван Перси, обаче можеше да удвои аванса на гостите. Той остана сам срещу вратаря, но Бето излезе напред и успя да отнеме топката.

Робен отправи марковия си шут в 64-ата минута, но прати топката над вратата.

Кристиано Роналдо най-после шутира точно, но Форм показа добра форма и спаси.

В 87-ата минута Португалия най-после изравни. Кристиано Роналдо изскочи зад гърба на защитниците при изпълнение на корнер и получил се рикошет и е едно докосване прати топката в мрежата за 1:1.

В добавеното време Форм спаси удар от свободен удар и двубоят приключи при равен резултат.

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер