3. Приказката за Фулъм продължава

Приказката за Фулъм продължава

„Котиджърс” с нова паметна победа в своя европоход – 1:0 над Волфсбург в Германия, 3:1 общ резултат и полуфинал в Лига Европа с Хамбургер

След побоя над Ювентус на осминафиналите, скромният тим на Фулъм продължава да пише история в първото издание на турнира Лига Европа. Воденият от Рой Ходжсън отбор достигна до полуфинал, след като победи Волфсбург с 1:0 в Германия и с общ резултат от 3:1 се класира за битка с Хамбургер за място на финала. За пореден път в герой за „котиджърс” се превърна голмайсторът Боби Замора, който вкара единственото попадение в срещата още в първата минута. „Вълците” от своя страна останаха шокирани от ранния гол и буквално проспаха първата част, докато през втората създадоха няколко много добри положения, но Шварцер и гредите зад него се оказаха непреодолима преграда за Един Дзеко и компания.

Гостите от Лондон стартираха мача по феноменален начин и успяха да поведат още в първата минута. Золтан Гера намери Боби Замора в наказателното поле, той се завъртя и с премерен удар с левия крак вкара топката в долния ъгъл на Беналио за 0:1. Това попадение остави в истински шок футболистите на Волфсбург, които така и не успяха да сътворят опасна атака до края на първата част.

За сметка на това Фулъм продължи масирано да атакува и в 7-ата минута можеше да стигне до нов гол, но удар с глава на Гера бе спасен от стража на домакините. Малко след това пък Деймиън Дъф опита удар от далеч, който не намери очертанията на вратата.

До края на полувремето „котиджърс” продължиха да диктуват темпото на терена и блокираха всяка атака на Волфсбург, а Боби Замора сам непрестанно тормозеше защитата на домакините, която още бе в шок от ранното попадение. „Вълците” от своя страна дори прибягнаха до офанзивна смяна преди почивката, но това не донесе нищо по-интересно в предни позиции. Единственото опасно положение в техния актив дойде в 32-ата минута, когато при добавката си Графите вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

През втората част обаче шампионите на Германия упражниха доста сериозен натиск и създадоха някои добри атаки, но удари на Гентнер и Дзеко се оказаха неточни. Най-чистото положение за домакините пък дойде в 75-ата минута, когато Дзеко засече от воле центриране от ъглов удар, но Шварцер прояви страхотен рефлекс и с една ръка изби топката. В ответната атака пък Фулъм бе много близо до втори гол. Саймън Дейвис се озова сам в наказателното поле, но се забави с удара, а Беналио успя да скъси ъгъла и да избие.

В 82-ата минута пък Андера Бардзали спаси своя отбор от сигурно отпадане, след като с героична намеса изчисти топката от голлинията след удар на Дани Мърфи. В ответната атака дойде най-драматичният и решаващ момент в мача. Първо страхотен удар на Дзеко нацели гредата зад Шварцер, а техничният удар при добавката на Графите бе изчистен от голлинията от притичалия Браде Хангеланд.

Този пропуск пречупи тотално „вълците”, които изиграха отлично второ полувреме, и реши всичко в полза на Фулъм. Все пак Волфсбург продължи да търси попадение, но стигна само до един удар по диагонала на Дзеко, който бе спасен от Шварцер.

В крайна сметка Фулъм успя да удържи резултата и се класира за полуфиналите с общ резултат 3:1 и две победи. За място на финала „котиджърс” ще спорят с тима на Хамбургер, който отстрани Стандард Лиеж.

Волфсбург – Фулъм 0:1

0:1 Замора 1’

Волфсбург: Беналио, Пекарик (Дежага 35’), Шимунек (Ревер 76’), Бардзали, Шавер, Рихтер, Жосуе, Гентнер (Мартинс 62’), Мисимович, Дзеко, Графите

Фулъм: Шварцер, Беърд, Хангеланд, Хюз, Кончески, Мърфи, Етуху, Дейвис (Рийзе 86’), Дъф, Гера (Невланд 83’), Замора

Жълти картони: Дзеко, Дежага, Жосуе (Волфсбург), Беърд, Кончески (Фулъм)

Съдия: Виктор Касай от Унгария

Стадион: „Фолксваген Арена”

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1