3. Принц Полди си върна на баварците

Принц Полди си върна на баварците

Байерн завърши 1:1 при визитата си на Кьолн

Баварската машина на Луис Ван Гаал не успя да надделя при гостуването си на Кьолн в мач от германската Бундеслига.

Байерн стигна само до 1:1 срещу „козлите” пред 50 000 зрители на „РейнЕнерги Щадион”. Лукас Подолски даде преднина на домакините през първата част, а Бастиан Швайнщайгер изравни през втората. Баварците удариха две греди в мача и си тръгнаха от Кьолн с една точка.

Mюнхенци за лидер в класирането с 53 точки, на две пред Шалке и три пред Леверкузен. Кьолн са на 13-а позиция след 25 изиграни кръга с 27 точки.

През първата част двата тима имаха по няколко добри голови положения. Играчите на Байерн направиха няколко пропуска пред Мондрагон, а Подолски уцели гредата на Бут. Все пак в 32-ата минута домакините ликуваха .

50 000 зрители на „РейнЕнерги Щадион” изригнаха, когато бившият играч на Байерн Подолски отправи страхотен изстрел след заучена комбинация от свободен удар и не остави шансове на Бут. Принц Полди напусна "Алианц Арена" през миналата година и се завърна в родния си тим. Това бе първо попадение за него, след голова суша от 15 срещи.

Баварците тръгнаха в атака, но така и не успяха да стигнат до изравняване до края на полувремето.

Втората част започна с тотален натиск за тима от Мюнхен. Пред вратата на „козлите” центриранията бяха едно след друго. Ван Гаал извади от игра Алтинтоп и Олич, пускайки Рибери и Клозе. Този ход даде резултат и в 58-ата минута изравнителният гол най-после падна.

Олич подаде отлично с пета към Мюлер, който намери Швайнщайгер и немският национал не сбърка – 1:1. Само 7 минути по-късно след центриране от ъглов удар Швайни стреля с глава, топката срещна горната греда и за негово съжаление тупна пред голлинията на Мондрагон. На отсрещната врата пък гол на Подолски бе отменен заради засада.

Рибери можеше да донесе трите точки за своя тим, но ударът му срещна за трети път гредата на вратата, пазена от колумбийският страж Мондрагон.

1:1 и двата тима отново не успяха да се победят. На "Алианц Арена" през есента двубоят завърши 0:0.

Кьолн – Байерн (Мюнхен) 1:1

(1:0) Подолски 32’
(1:1) Швайнщайгер 58’

Кьолн: Мондрагон; МакКена, Жеромел, Мохамед, Бреко; Маниш, Пети, Матушик; Фрейс (90’ Ерет), Новакович, Подолски (89’ Тошич);

Байерн: Бут; Лам, Ван Буйтен, Бадщубер, Контенто (73’ Алаба); Алтинтоп (56’ Рибери), Швайнщайгер, Ван Бомел, Мюлер; Гомес, Олич (56’ Клозе);

Жълти картони: Маниш, Пети (К); Ван Буйтен, Швайнщайгер (Б);
Стадион: „РейнЕнерги Щадион”, Кьолн, 50 000 зрители;
Съдия: Бабак Рафати;